با عرض خوش آمد، برای خرید پکیج آموزشی، ابتدا در سایت ثبت نام نموده سپس اقدام به خرید نمایید. برای خرید دوره به بخش "دوره های آموزشی" مراجعه نمایید.
0

۵ رمزارز که این هفته باید زیر نظر بگیرید

حالت شب

هنگامی که قیمت یک دارایی به بالاترین سطح خود می رسد، معامله گران تکانه ای (momentum traders) به دنبال فرصتی برای بالاتر بردن معاملات خود خواهند بود. پس از شکست قیمت بیت کوین (BTC) در روز ۱۶ دسامبر (۲۶ آذر) و عبور از مرز ۲۰۰۰۰ دلار، دقیقاً همین روند مشاهده شد. روز ۱۹ دسامبر (۲۹ آذر)، قیمت این ارز به بالاترین سطح روزانه خود در ۲۴۱۹۷،۴۶ دلار رسید، که ۲۱ درصد افزایش طی چهار روز را نشان داد.
این حرکت های شدید قیمت بیت کوین تریدرهایی را جذب می کند که برای دستیابی و تقویت سود خود از مشتقات استفاده می کنند یا با خرید هنگام ریزش قیمت از پوزیشن های فعلی خود محافظت می نمایند. این اتفاقات منجر شد بهره باز آپشن های بیت کوین در اوایل هفته گذشته به بالاترین سطح خود در ۶٫۵ میلیارد دلار برسد.
در حالی که تریدرهای حرفه ای برای تثبیت پوزیشن های خود از استراتژی های پیچیده آپشن استفاده می کنند، تریدرهای خرد به طور کلی آپشن های بدون پوشش را با امید کسب سود زیاد در قراردادهای آپشن خریداری می کنند. این حقیقت از بهره باز بسیار بالا روی ۳۶۰۰۰ دلار و آپشن های call (قراردادهای اختیار خرید) ۵۲۰۰۰ دلاری به خوبی قابل مشاهده است.
برای هر قرارداد آپشن، یک فروشنده و یک خریدار وجود دارد و به طور کلی، تریدرهای حرفه ای ترجیح می دهند قراردادهای آپشن را بفروشند و در صورت بی اعتبار بودن تاریخ انقضا ، حق بیمه را به جیب بزنند. بنابراین، تریدرهای خرد باید قبل از خرید قراردادهای آپشن بدون پوشش یا به اصطلاح برهنه ، آگاهانه تصمیم گیری کنند.
حرکت صعودی قیمت بیت کوین باعث افزایش انتخاب آلتکوین ها شده است. اکنون با هم نگاهی خواهیم داشت بر نمودارهای قیمت ۵ ارز رمزنگاری شده برتری که می توانند در هفته آینده فرصت های معاملاتی خوبی ارائه دهند.

 

بیت کوین BTC/USD

پس از شکسته شدن قیمت بیت کوین بالای مقاومت ۲۰ هزار دلاری، این ارز شتاب گرفت اما افزایش سریع چند روز گذشته، باعث شد شاخص مقاومت نسبی (RSI) به قلمرو اشباع خرید وارد شود. این نشان دهنده احتمال وجود یک تحکیم یا اصلاح قیمت طی چند روز آینده است.

چارت روزانه بیت کوین

معمولاً ، پس از شکسته شدن قیمت بالاتر از سطوح بحرانی مانند بالاترین قیمت ثبت شده، قیمت پایین آمده و سطح شکست را دوباره لمس می کند. در این مورد، ممکن است جفت ارز BTC / USD از ناحیه مقاومت ۲۵۰۰۰ دلار تا ۲۶۰۰۰ دلار کاهش یافته و سطح شکست ۲۰۰۰۰ دلاری را دوباره تست کند.
اگر قیمت این سطح حمایتی را بازیابد، گاوها دوباره سعی می کنند روند صعودی را از سر بگیرند. در صورت موفقیت، ۲۰۰۰۰ دلار به عنوان کف قیمت جدید این جفت ارز در نظر گرفته می شود.
بر خلاف این فرض، اگر خرس ها قیمت را به پایین تر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۰۳۵۶ دلار) و حمایت ۱۹۵۰۰ دلاری بکشانند، ممکن است این جفت ارز تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در سطح ۱۷۹۶۰ دلار سقوط کند.

چارت چهار ساعته بیت کوین

اگرچه روند حاکم، درحال حاضر صعودی است، اما نمودار ۴ ساعته این جفت ارز نشان می دهد که حفظ قیمت بالاتر از ۲۳۷۹۵ دلار برای گاوها دشوار است. این نشان می دهد که پس از روند افزایشی سریع اخیر، خرس ها تلاش می کنند این رالی را متوقف کنند. واگرایی منفی در RSI، سیگنالی از ضعیف شدن مومنتوم این ارز است.
در صورتیکه قیمت به زیر ۲۰-EMA برسد، این جفت ارز می تواند تا حمایت ۲۲۲۷۲ دلاری سقوط کند که یک سطح مهم در کوتاه مدت است که باید به شدت مراقب آن بود، زیرا در صورت شکست قیمت، تریدرهای معاملات کوتاه مدت ممکن است برای دریافت سود اقدام کنند. این می تواند به سرعت قیمت را به ۵۰-SMA و سپس به ۲۰۰۰۰ دلار برساند.
در صورت افزایش قیمت و عبور از سطح ۲۴۰۰۰ دلار، این دیدگاه اعتبار خود را از دست می دهد. چنین حرکتی حاکی از آن است که معامله گران تکانه ای کنترل بازار را در اختیار دارند.

 

اتریوم ETH/USD

با شکست الگوی مثلث صعودی اتر (ETH) در روز ۱۶ دسامبر (۲۶ آذر)، قیمت آن روز بعد به ۶۷۶٫۳۲۵ دلار رسید اما همانگونه که از فیتیله بلند کندل استیک روزانه این ارز قابل مشاهده است، گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را برای آن حفظ کنند.

چارت روزانه اتریوم

با این حال، نکته مثبت این است که گاوها اجازه ندادند قیمت به زیر حمایت فوری ۶۲۲٫۸۰۷ دلار سقوط کند. قیمت در حال حاضر بین ۶۲۲٫۸۰۷ دلار و ۶۷۶٫۳۲۵ دلار ثابت مانده است.
اگر گاوها بتوانند قیمت را به سطوحی بالاتر از ۶۷۶٫۳۲۵ دلار برسانند، احتمالاً مرحله بعدی روند صعودی این رمزارز آغاز می شود که می تواند به هدف الگوی ۷۶۳٫۶۱۴ دلاری ختم گردد. میانگین های متحرک صعودی نشان می دهند که گاوها در حال حاضر در بازار برتری دارند.
برعکس، اگر خرس ها قیمت اتر را به زیر ۶۲۲٫۸۰۷ دلار بکشانند، ممکن است جفت ارز ETH / USD تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵۹۹ دلار) سقوط کند. اگر قیمت با قدرت از این سطح حمایتی بازگردد، گاوها سعی خواهند کرد روند صعودی را بار دیگر از سر بگیرند.
اگر قیمت تا زیر خط روند مثلث افت کند، روند حاکم به نفع خرس ها تغییر خواهد کرد.

چارت چهارساعته اتریوم

نمودار ۴ ساعته جفت ارز ETH / USD تشکیل یک مثلث متقارن را نشان می دهد که به طور کلی به عنوان یک الگوی ادامه دار عمل می کند. اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای این مثلث هدایت کنند، این جفت ارز روند صعودی خود را از سر خواهد گرفت.
برعکس، اگر قیمت به زیر مثلث کشانده شود، سقوط تا سطح حمایتی ۶۲۲٫۸۰۷ دلار امکان پذیر خواهد بود. اگر خرس ها قیمت را به زیر ۵۰-SMA بکشانند، جفت ارز ETH/USD با از دست دادن مومنتوم خود، تا خط روند مثلث ریزش خواهد کرد.

 

لایت کوین LTC/USD

مومنتوم لایت کوین (LTC)، پس از شکست مثلث متقارن روز ۱۶ دسامبر (۲۶ آذر) افزایش یافت. هدف اصلی شکست از سطح این مثلث، ۱۱۹٫۷۷ دلار بود که روز ۱۹ دسامبر (۲۹ آذر) به دست آمد.

چارت روزانه لایت کوین

اکنون این مومنتوم شدیداً به نفع گاوها است. اگر قیمت زیر سطح اصلاحی ۵۰% فیبوناچی ریزش نداشته باشد، نشان دهنده این واقعیت خواهد بود که گاوها عجله ای برای رزرو سود ندارند.
یک پولبک جزئی، احتمال افزایش قیمت تا بالای ۱۲۴٫۱۲۷۸ دلار را افزایش می دهد. اگر چنین شود، جفت ارز LTC/USD می تواند تا رسیدن به مرز ۱۴۰ دلار افزایش یابد.
برخلاف این فرض، اگر قیمت این ارز تا سطوحی کمتر از ۱۰۱٫۸۶۸ دلار کاهش یابد، جفت ارز LTC/USD می تواند به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۹۰ دلار) برسد. اصلاح عمیق تر قیمت نشان دهنده ضعیف شدن مومنتوم لایت کوین بوده و ممکن است برای چند روز منجر به حرکات قیمت در بازه ای محدود شود.

چارت چهارساعته لایت کوین

در حال حاضر در نمودار ۴ ساعته این جفت ارز شاهد اصلاح قیمت هستیم که ممکن است به ۲۰-EMA ختم گردد. بازیابی این حمایت نشان می دهد که احساسات بازار پیرامون این ارز مثبت است و گاوها همزمان با کاهش قیمت برای خرید اقدام می کنند. اگر گاوها قیمت را به بالای ۱۲۴٫۱۲۷۸ دلار برسانند، ممکن است روند صعودی بار دیگر از سر گرفته شود.
RSI نشانه هایی از واگرایی منفی نشان می دهد. اگر قیمت به زیر ۲۰-EMA کاهش یافته و در آنجا تثبیت گردد، نشان دهنده ضعیف شدن مومنتوم و اصلاح شدید قیمت در آینده نزدیک خواهد بود.

 

کاردانو ADA/USD

طی چند روز گذشته کاردانو (ADA) در محدوده ۰٫۱۳ تا ۰٫۱۷۵ دلار معامله شده است. این آلتکوین روز ۱۷ دسامبر (۲۷ آذر) از مقاومت بالاسری کاهش یافت اما گاوها خیلی میدان را خالی نکردند. این نشان می دهد تریدرها برای دریافت سود هیچ عجله ای ندارند.

چارت روزانه کاردانو

میانگین های متحرک صعودی و قرار گرفتن RSI در منطقه مثبت نشان از برتری گاوها دارند. اگر خریداران بتوانند قیمت را به سمت منطقه مقاومت بالاسری ۰٫۱۷۵ دلار تا ۰٫۱۸۲ دلار سوق دهند، جفت ارز ADA/USD می تواند به ۰٫۲۲ دلار و سپس به ۰٫۲۳۵ دلار برسد.
اگر قیمت از سطح فعلی خود کاهش یابد اما میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰٫۱۵۴ دلار) را بازیابد، گاوها سعی می کنند روند صعودی را از سر بگیرند.
برعکس، اگر خرس ها قیمت کاردانو را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بکشانند، این جفت ارز می تواند تا ۰٫۱۳ دلار سقوط کرده و درون این سطح باقی بماند.

چارت چهارساعته کاردانو

نمودار ۴ ساعته جفت ارز ADA / USD نشان می دهد که قیمت در حال حاضر در بازه محدود ۰٫۱۶ تا ۰٫۱۷ دلار در حال تحکیم است. ۲۰-EMA مسطح و قرارگیری RSI درست بالای نقطه میانی، حاکی از تعادل بین عرضه و تقاضا است.
اگر خرس ها قیمت را تا زیر ۵۰-SMA کاهش دهند، این جفت ارز می تواند تا مرز ۰٫۱۵۰دلار کاهش یابد و چنین حرکتی احتمال ادامه حرکات قیمت در بازه محدود را افزایش می دهد.
از طرف دیگر، اگر جفت ارز ADA/USD به سطوحی بالاتر از ۰٫۱۷ دلار برسد، گاوها سعی می کنند قیمت را به سمت منطقه مقاومت ۰٫۱۷۵ دلار تا ۰٫۱۸۲ دلار سوق دهند. در صورت موفقیت، روند صعودی قیمت می تواند از سر گرفته شود.

 

بایننس کوین BNB/USD

طی چند هفته گذشته، بایننس کوین (BNB) در محدوده ۲۵٫۶۶۵۲ تا ۳۲ دلارباقی مانده بود. روز ۱۹ دسامبر (۲۹ آذر) گاوها توانستند قیمت را به بالای مقاومت بالاسری برسانند و امروز این حرکت را با یک صعود دیگر دنبال کردند.

چارت روزانه بایننس کوین

بعد از معکوس شدن روند قیمت از ۲۵ نوامبر (۵ آذر)، در حال حاضر، جفت ارز BNB/USD به مقاومت بالاسری ۳۵٫۴۳۲۸ دلار رسیده است. اگر گاوها بتوانند قیمت را به سمت سطوحی بالاتر از این مقاومت سوق دهند و در این منطقه از آن حفاظت کنند، لمس مجدد بالاترین قیمت ۳۹٫۵۹۴۱ دلار محتمل خواهد بود.
میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۰ دلار) شروع به افزایش کرده و RSI نزدیک به منطقه اشباع خرید قرار دارد که نشان از برتری گاوها دارند. اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای ۳۹٫۵۹۴۱ دلار برسانند، احتمالاً روند صعودی ادامه یافته و هدف بعدی ۵۰ دلار خواهد بود.
اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر ۳۲ دلار برسد، این دیدگاه صعودی اعتبار خود را از دست خواهد داد. چنین حرکتی نشانگر احتمال تحکیم قیمت طی چند روز آینده می باشد.

چارت چهارساعته بایننس کوین

نمودار ۴ ساعته جفت ارز BNB/USD نشان می دهد که گاوها قیمت را به سطوح بالاتر از مقاومت بالاسری هدایت کرده اند اما در حفظ سطوح بالاتر ناکام مانده اند. این نشان می دهد که خرس ها با قدرت از سطح ۳۵٫۴۳۳۸ دلار دفاع می کنند.
با این حال، میانگین های متحرک صعودی و قرارگیری RSI در منطقه اشباع خرید، برتری گاوها را نشان می دهد. اگر گاوها اجازه ندهند که قیمت به زیر ۳۳٫۳۸۸۸ دلار سقوط کند، احتمال شکست بالای سطح ۳۵٫۴۳۳۸ دلار افزایش می یابد.
برعکس، اگر خرس ها قیمت این ارز را به زیر ۳۳٫۳۸۸۸ دلار بکشانند، ریزش تا ۲۰-EMA و سپس سطح ۳۲ دلار امکان پذیر خواهد بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *