با عرض خوش آمد، برای خرید پکیج آموزشی، ابتدا در سایت ثبت نام نموده سپس اقدام به خرید نمایید. برای خرید دوره به بخش "دوره های آموزشی" مراجعه نمایید.
0

۵ رمزارز برتر برای تحت نظر گرفتن در این هفته: BTC ، ETH ، XMR ، VET ، AAVE

حالت شب

قیمت بیت کوین (BTC) طی چند روز گذشته در نزدیکی سطح ۱۹۰۰۰ دلار معامله شده است. هر زمان که قیمت نزدیک به بالاترین سطح قرار گیرد، نشان دهنده قدرت است.

با این حال ، سوالی که سرمایه گذاران را نگران کرده این است که آیا بیت کوین به اندازه کافی حرکت می کند تا بتواند بالای ۲۰۰۰۰ دلار برسد یا در کوتاه مدت شاهد اصلاح جدی خواهد بود. در حال حاضر، تحلیلگران در مورد انتظاراتشان درباره حرکت بعدی بیتکوین اختلاف نظر دارند.

گرچه در کوتاه مدت این حرکت همچنان نامشخص است، ویلی وو ، تحلیلگر، معتقد است که چشم انداز بلند مدت بیش از هر زمان دیگری صعودی است. به گفته وو، بیت کوین مرحله تجمع مجدد را پشت سر می گذارد، به همین خاطر است که قیمت در طی روند افزایشی فعلی خود به بالاترین حد، شاهد اصلاحات ناپایدار نیست. وو انتظار دارد که بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۱ به ۲۰۰ هزار دلار برسد.


سرمایه گذاران مشهور در مورد انتظارات خود از قیمت های بالاتر در بیت کوین ابراز نگرانی کرده اند. با این حال، به هیچ وجه تنها رمزارزی نیست که در رادار سرمایه گذاران نهادی قرار دارد. مدیر عامل Grayscale مایکل سوننشن در مصاحبه اخیر خود با بلومبرگ گفت که سرمایه گذارانی که صرفا در اتریوم سرمایه گذاری کرده اند یا اتریوم را در اولویت اول قرار داده اند در حال افزایش هستند.

ورود پول به اتریوم نشان می دهد که سرمایه گذاران نهادی رمزارزهای بیشتری را به سبد سهام خود اضافه می کنند. این یک نشانه مثبت است زیرا افزایش اعتماد سرمایه گذاران به فضای رمزنگاری را نشان می دهد.

از آنجا که احساسات همچنان صعودی است، بیایید نمودارهای پنج رمزارز برتر را بررسی کنیم که می توانند در هفته جاری روند رو به رشدی را شروع کنند.

 

بیتکوین

طی چند روز گذشته خرس ها با تهاجم خود از منطقه قیمتی ۱۹،۵۰۰ تا ۲۰،۰۰۰ $ دفاع می کنند، اما نتوانسته اند بیت کوین را زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۸۱۸۸ دلار) بکشانند. این نشان می دهد که گاوها در هر فروپاشی جزئی خرید می کنند.

چارت روزانه بیتکوین

جفت بیتکوین / دلار در نزدیکی ناحیه سطح مقاومت یک پرچم ایجاد کرده است. میانگین متحرک هر دو شیب دار است، که نشان می دهد گاوها برتری دارند و مسیر کمترین مقاومت به سمت بالا است.

اگر گاوها بتوانند قیمت را بالاتر از قیمت بالا ببرند و حفظ کنند، مرحله بعدی روند صعودی آغاز می شود. اولین هدف در صعود ۲۱۱۴۰ دلار و سپس ۲۳،۰۴۳ دلار است.

اگر خرس ها قیمت زیر پرچم ببرند، این دیدگاه صعودی بی اعتبار خواهد شد. در این صورت ، در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه یک حمایت جزئی وجود دارد و در صورت شکسته شدن ، بیتکوین می تواند به ۱۷۲۰۰ دلار سقوط کند.

واگرایی منفی در RSI تنها تحول نزولی است که نشان می دهد حرکت ممکن است در حال تضعیف باشد. با این حال، تا زمانی که قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نزول نکند، مزیت به نفع خرس ها تغییر نخواهد کرد.

چارت چهار ساعته بیتکوین

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در نمودار ۴ ساعته مسطح شده و RSI به نقطه میانی فرو رفته است. این نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

گاوها در حال خرید افت به خط حمایت از پرچم هستند در حالی که خرس ها در حال فروش تجمع ها به خط مقاومت پرچم هستند.

از آنجا که نه گاوها و نه خرس ها از مزیت آشکاری برخوردار نیستند ، بهتر است قبل از در نظر گرفتن موقعیت جدید صبر کنید تا قیمت در بالا یا پایین پرچم شکسته شود.

 

اتریوم

اتر به شدت در ۵ دسامبر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵۵۵ دلار) برگشت ، که نشان دهنده تجمع گاوها در سطوح پایین تر است. اکنون خریداران سعی می کنند قیمت را به منطقه مقاومت بالاتر از ۶۲۲٫۸۰۷ دلار به ۶۳۵٫۴۵۶ دلار افزایش دهند.

چارت روزانه اتر

در صورت موفقیت، اتر می تواند مرحله بعدی روند صعودی را که می تواند به ۸۰۰ دلار برسد، از سر بگیرد. میانگین متحرک نشان می دهد که گاوها برتری دارند.

با این وجود بعید است که خرس ها بدون درگیری منصرف شوند. آنها از ۲۴ نوامبر از مقاومت ۶۲۲٫۸۰۷ دلار دفاع کرده اند و دوباره سعی می کنند قیمت را از این مقاومت پایین آورند.

اگر فروشندگان بتوانند در زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه قیمت را حفظ کنند، اتر می تواند تا ۴۸۸٫۱۳۴ دلار سقوط کند. RSI یک واگرایی نزولی ایجاد کرده است ، که نشان می دهد حرکت ضعیف شده است.

چارت چهارساعته اتر

نمودار ۴ ساعته شکل گیری یک الگوی مثلث صعودی را نشان می دهد که در شکست کامل تکمیل می شود و به بالاتر از ۶۲۲٫۸۰۷ دلار می رسد. هدف این حرکت ۷۶۳٫۶۱ دلار است.

خرس ها در حال حاضر سعی می کنند قیمت را در خط روند مثلث پایین ببرند. اگر این پشتیبانی شکسته شود، برنامه های صعود را باطل می کند.

با این حال، اگر قیمت از روند صعودی عقب نشینی کند، گاوها یک بار دیگر سعی می کنند قیمت را به بالاتر از مقاومت بالایی برسانند. در صورت موفقیت ، مرحله بعدی حرکت رو به بالا آغاز می شود.

 

مونرو  XMR

در چهار روز گذشته مونرو در نزدیکی مقاومت ۱۳۵٫۵۰ دلاری معامله شده است. این آلتکوین، یک الگوی معکوس سر و شانه تشکیل داده است که با شکست کامل تکمیل می شود و به بالای ۱۳۵٫۵۰ دلار می رسد. هدف این حرکت صعودی ۱۶۷ دلار است.

چارت روزانه مونرو

در حالی که میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۲۶ دلار) در حال افزایش است ، میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۲۲ دلار) ثابت است و RSI کمی بالاتر از نقطه میانی است که تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می دهد.

گاوها پس از حفظ قیمت بالاتر از ۱۳۵٫۵۰ دلار برتری خواهند یافت و اگر قیمت به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه برسد، خرس ها در یک مزیت قرار خواهند گرفت.

در نزولی، اولین حمایت ۱۱۰ دلار و زیر ۱۰۵ دلار است. وقفه در زیر این حمایت می تواند روند نزولی جدیدی را آغاز کند.

چارت ۴ ساعته مونرو

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که خرس ها در نزدیکی مقاومت بالای ۱۳۵٫۵۰ دلار به فروش خود ادامه می دهند. اگر خرس ها قیمت زیر ۵۰-SMA را فرو ببرند، افت به ۱۲۳٫۷۳ دلار امکان پذیر است. شکست در زیر این حمایت می تواند افت را به ۱۲۰ دلار و سپس به ۱۱۲٫۵۰ دلار برساند.

برعکس، اگر قیمت از ۵۰-SMA بازگردد ، گاوها یک بار دیگر سعی می کنند قیمت را از منطقه مقاومت ۱۳۵٫۵۰ دلار به ۱۴۲٫۸۰ دلار برسانند. در صورت موفقیت، مرحله بعدی روند صعودی می تواند آغاز شود.

 

وی چین VET

در حال حاضر گاوها تلاش می کنند وی چین را به بالای مقاومت بالایی ۰٫۰۱۷۵۵ دلار برسانند. اگر آنها موفق به حفظ قیمت بالاتر از مقاومت شوند، این آلتکوین یک الگوی کف گرد را تکمیل می کند.

چارت روزانه وی چین

افزایش میانگین متحرک و RSI در منطقه مثبت حکایت از فرماندهی گاوها دارد. با نزدیک شدن سطح مقاومت بالا، ممکن است صعود به ۰٫۰۲۲۹۲ دلار صورت گیرد و سپس الگو ۰٫۰۲۶۱۸ دلار را هدف بگیرد.

با این حال، خرس ها ممکن است برنامه های دیگری داشته باشند. اگر آنها بتوانند قیمت را زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰٫۰۱۵۰ دلار) بکشانند، VET می تواند به ۰٫۰۱۴ دلار و سپس به SMA 50 روزه (۰٫۰۱۲۵ دلار) سقوط کند.

برعکس ، اگر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه عقب نشینی کند، گاوها تلاش دیگری می کنند تا قیمت را به بالای منطقه مقاومت برسانند.

چارت چهار ساعته وی چین

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که خرس هااز مقاومت ۰٫۰۱۷۵۵ دلار دفاع می کنند و در تلاشند قیمت زیر ۲۰-EMA را حفظ کنند. اگر این اتفاق بیفتد، افت به خط روند ممکن است.

اگر وی چین از روند صعودی بازگردد، گاوها دوباره سعی می کنند قیمت را از منطقه مقاومت بالای ۰٫۰۱۷۵۵ دلار به ۰٫۰۱۸۶۱۹۶۳ دلار برسانند. اگر بتوانند چنین کنند، مرحله بعدی حرکت رو به بالا آغاز می شود.

برعکس، اگر خرس ها قیمت را در زیر خط روند حفظ کنند، ممکن است قیمت در یک اصلاح عمیق تر به ۰٫۰۱۴۵ دلار و سپس به ۰٫۰۱۲۵ دلار برسد.

 

ای آوی AAVE

AAVE در حال حاضر در یک روند صعودی قرار دارد ، زیرا یک الگوی higher high و higher low را تجربه کرده است. افزایش میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۷۴ دلار) و RSI در منطقه مثبت نشان می دهد که گاوها کنترل دارند. اگر آنها بتوانند قیمت را به بالاتر از ۹۴٫۸۷۵ دلار برسانند ، این آلتکوین می تواند تا ۱۲۴٫۰۷۵ دلار افزایش یابد.

چارت یک روزه ای آوی AAVE

با این وجود ، خرس ها طی سه روز گذشته از مقاومت ۹۴٫۸۷۵ دلار دفاع کرده اند. اگر آنها بتوانند قیمت را زیر ۷۹٫۲۰ دلار پایین ببرند ، AAVE می تواند به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند. اگر قیمت از این حمایت بازگردد، گاوها دوباره سعی می کنند روند صعودی را از سر بگیرند.

برعکس، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نزول کند، این به نفع خرس ها است. حمایت بعدی در نزولی ۶۹ دلار است و اگر این سطح نیز شکسته شود، کاهش می تواند تا ۵۰ دلار ادامه داشته باشد.


چارت چهارساعته ای آوی AAVE

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که گاوها در حال خرید افت ها به خط روند صعودی هستند در حالی که خرس ها در نزدیکی خط روند نزولی می فروشند.

اگر خرس ها قیمت را زیر خط روند صعودی ببرند، این رمزارز ممکن است به ۵۰-SMA و زیر آن به ۷۲ دلار برسد. وقفه ای در زیر این حمایت می تواند اصلاح عمیق تری را شروع کند.

برعکس ، اگر قیمت از خط روند صعودی عقب نشینی کند، گاوها سعی می کنند این رمزارز را به بالای روند نزولی و مقاومت ۹۴٫۸۷۵ دلار برسانند. در صورت موفقیت، AAVE ممکن است روند صعودی را از سر بگیرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *