با عرض خوش آمد، برای خرید پکیج آموزشی، ابتدا در سایت ثبت نام نموده سپس اقدام به خرید نمایید. برای خرید دوره به بخش "دوره های آموزشی" مراجعه نمایید.
0

۵ رمزارزی که باید این هفته زیر نظر گرفت (بیت کوین، لایت کوین، بیت کوین کش، مونرو، تتا)

حالت شب

اگر بیت کوین در چند روز آینده شاهد اصلاح جزئی یا تحکیم باشد، می تواند به نفع آلت کوین ها باشد.

معادله عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت یک دارایی است. طی چند ماه گذشته، افزایش تقاضای سازمانی برای بیت کوین (BTC) منجر به ایجاد یک جریان صعودی شدید شده است. ممکن است این روند صعودی تا بیشتر شدن عرضه نسبت به تقاضا ادامه یابد.

داده های درون زنجیره ای نشان می دهد که در هفته جاری دو مورد برداشت بیش از ۱۲۰۰۰ بیت کوین از Coinbase Pro صورت گرفته است، که بخش کوچکی از ۲۸۰۰۰ بیت کوین ضرب شده در ماه نوامبر (آبان و آذر) است. این نشان می دهد که تقاضا از سوی سرمایه گذاران سازمانی حتی پس از رالی اخیر بیت کوین بدون تغییر مانده است زیرا دیدگاه این افراد در دراز مدت صعودی است.

در همین حال، دومین فرد ثروتمند مکزیک، ریکاردو سالیناس پلیئگو، در مصاحبه ای با کوین تلگراف خرید بیت کوین را “بهترین سرمایه گذاری” خود دانست. اکنون حدود ۱۰٪ از نقدینگی وی به بیت کوین اختصاص یافته است و ظاهراً هیچ عجله ای برای فروش آنها ندارد زیرا می خواهد “برای پنج یا ده سال دیگر منتظر بماند”.

نقشه بازار رمزارزها

تقاضای زیاد و هودل کردن دارایی ها توسط سرمایه گذاران سازمانی باعث شده است سرمایه بازار بیت کوین برای اولین بار به بالای ۵۰۰ میلیارد دلار برسد. به علاوه اینکه، چیرگی بیت کوین بر بازار رمزنگاری نیز به بالای ۷۰٫۵ درصد رسیده است، که نشان دهنده جریان ورود پول زیاد به بازار بیت کوین می باشد.

با این حال، گاهی مواقع این پول به بیت کوین منتقل نمی شود و به دنبال آن مرحله تحکیم یا اصلاح قیمت آغاز می شود. پس از آن، احتمالاً توجه تریدرها به سمت انتخاب آلتکوین هایی معطوف می شود که می توانند شتاب بیشتری بگیرد.

در ادامه به تحلیل و بررسی نمودار پنج ارز رمزپایه برتر هفته نگاهی خواهیم انداخت که می توانند طی چند روز آینده شاهد رشد و افزایش قیمت احتمالی باشند.

 

بیت کوین BTC/USD

روز ۲۵ دسامبر (۵ دی ماه) قیمت بیت کوین بالاتر از مقاومت بالاسری ۲۴۳۰۲ دلار و ۵۰ سنت شکسته شده و روند صعودی آن از سر گرفته شد. هدف این شکست مقاومتی سطح ۲۸۶۶۴ دلار بود و دیروز این ارز توانست به سقف قیمت ۲۸۴۱۹٫۹۴ دلار برسد.

نمودار روزانه بیت کوین

صعود پیوسته و بی وقفه جفت ارز BTC/USD باعث شد تریدرهایی که در حاشیه بازار منتظر ورود به بازار این ارز بودند جذب شوند. سرمایه گذاران سازمانی، معامله گران تکانه ای و دلالان نیز به این جریان پیوسته اند و باعث تداوم این روند صعودی شده اند.

هرچند، سرعت فعلی این روند افزایشی پایدار نخواهد بود. فیتیله بلند کندل دیروز نشانگر رزرو سود در سطوح بالاتر است. حتی اگر این روند صعودی ادامه یابد، ممکن است جفت ارز BTC/USD بار دیگر در نزدیکی مارک ۳۰،۰۰۰ دلار با فشار فروش زیادی روبرو شود.

در صورت متوقف شدن این روند صعودی، ممکن است تریدرهای معاملات کوتاه مدت برای خروج هجوم آورده و قیمت را به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۲،۶۱۳ دلار) برگردانند. اگر این سطح حمایتی حفظ شود، جفت ارز BTC/USD می تواند برای از سرگیری مجدد روند صعودی خود تلاش کند.

از سوی دیگر ، شکست زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه می تواند قیمت را به سمت حمایت مهم ۲۰،۰۰۰ دلاری بکشاند.

نمودار چهارساعته بیت کوین

نمودار ۴ ساعته از شکل گیری الگوی کندل دوجی حکایت دارد که نشان دهنده بلاتکلیفی میان گاوها و خرس های بازار است. اگرچه این عدم قطعیت در روند نزولی برطرف شد، اما دم بلند روی کندل نشان دهنده خرید در سطوح پایین قیمت است. این امر نشان می دهد که تریدرها با هر افت جزئی قیمت برای خرید اقدام می کنند.

با این حال، اگر گاوها نتوانند قیمت را به بالاتر از سطح ۲۸۴۱۹٫۹۴ دلار برسانند، احتمالاً فشار فروش ادامه یافته و این می تواند قیمت را تا ۲۰-EMA در ۲۵۴۴۶ دلار پایین بیاورد. سطوح اشباع خرید در شاخص مقاومت نسبی نیز به اصلاح احتمالی قیمت اشاره دارند.

شکست زیر ۲۰-EMA و حمایت ۲۴۳۰۲٫۵۰ دلاری نیز نشان دهنده کاهش مومنتوم حرکت این ارز است.

 

لایت کوین LTC/USD

معمولاً در یک روند صعودی قوی، تریدرها هنگام افت قیمت در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۰۵ دلار) برای خرید اقدام می کنند و این همان اتفاقی است که روز ۲۳ دسامبر (۳ دی) رخ داد. لایت کوین (LTC) روز ۲۴ دسامبر (۴ دی) به شدت جهش یافت و پس از اینکه گاوها قیمت را به سمت سطوح بالای منطقه مقاومتی ۱۱۸٫۶۴ دلار تا ۱۲۴٫۱۲ دلار سوق دادند، مومنتوم این ارز شدت گرفت.

نمودار روزانه لایت کوین

هدف بعدی ۱۴۵ دلار است اما اگر گاوها اجازه ندهند قیمت این ارز به زیر ۱۲۴٫۱۲۷۸ دلار کاهش یافته و این روند صعودی همچنان ادامه یابد، ممکن است قیمت این ارز حتی سطح ۱۸۰ دلار را نیز لمس کند. میانگین های متحرک صعودی و قرار گرفتن RSI در منطقه اشباع خرید نشان می دهد که گاوها کنترل اوضاع را در دست دارند.

اگر جفت ارز LTC/USD از سطح فعلی یا مقاومت بالاسری خود بازگردد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، این دیدگاه صعودی بی اعتبار خواهد شد. چنین حرکتی نشان می دهد که تریدرها با ریزش قیمت اقدام به خرید نمی کنند.

نمودار چهارساعته لایت کوین

نمودار ۴ ساعته جفت ارز  LTC/USD هم با توجه به میانگین های متحرک صعودی و قرارگیری RSI در قلمرو مثبت، در یک روند صعودی قرار دارد. با این حال، به دلیل مواجه شدن گاوها با مقاومتی نزدیک به ۱۳۶ دلار، این حرکت ضعیف شده است.

اگر گاوها اجازه ندهند که قیمت زیر ۲۰-EMA بماند، ممکن است این جفت ارز به ۱۴۵ دلار برسد. اما اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یافته و به زیر ۱۱۸٫۶۴۹۷ دلار و میانگین متحرک ساده ۵۰ برسد، آغاز یک روند اصلاحی عمیق تر را شاهد خواهیم بود.

 

بیت کوین کش BCH/USD

طی چند روز گذشته بیت کوین کش (BCH) چندین مرتبه تلاش کرد تا از سطح مقاومت ۳۵۳ دلاری عبور کند. اگرچه گاوها در دو نوبت قیمت را به بالای ۳۵۳ دلار رساندند (با بیضی های زرد در نمودار مشخص شده اند)، اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند.

نمودار روزانه بیت کوین کش

این نشان می دهد که تریدرها با هر افزایش قیمت تا سطوح بالای ۳۵۳ دلار، به شدت اقدام به فروش می کنند. با این حال، نکته مثبت این است که گاوها با کاهش قیمت زیر ۲۸۰ دلار تجمع یافته و در حال حاضر تلاش می کنند قیمت را به بالای ۳۵۳ دلار برسانند.

در صورت موفقیت، جفت ارز BCH/USD می تواند حرکت خود به سمت ۵۰۰ دلار را آغاز کند. هرچند احتمالاً رسیدن به این هدف راه هموار و ساده ای نخواهد بود چراکه خرس ها دوباره تلاش می کنند تا این رالی قیمت را در سطوح ۴۰۹ و ۴۳۰ دلار متوقف کنند. اما اگر این دو سطح مقیاس بندی شوند، این جفت ارز شتاب خواهد گرفت.

میانگین های متحرک صعودی و RSI بالای ۶۱ نشان دهنده برتری گاوها هستند.

نمودار چهارساعته بیت کوین کش

نمودار ۴ ساعته جفت ارز BCH/USD نشان می دهد که در حال حاضر در بازه وسیعی بین ۲۵۵ تا ۳۷۰ دلار در حال ترید شدن است. در حال حاضر گاوها در تلاشند قیمت را به بالای مقاومت بالاسری ۳۵۳ تا ۳۷۰ دلار برسانند.

در صورت موفقیت، این جفت ارز می تواند روند صعودی را شروع کند که هدف آن ۴۸۵ دلار است. میانگین های متحرک یک صلیب صعودی تشکیل داده اند و RSI در منطقه مثبت قرار دارد، که نشان از برتری گاوها دارد.

با این حال ، اگر قیمت دوباره از سطح فعلی یا ۳۷۰ دلار ریزش کند، این جفت ارز احتمالاً برای چند روز دیگر در این دامنه قیمت باقی خواهد ماند.

 

مونرو XMR/USD

فیتیله بلند کندل استیک روز ۲۳ دسامبر (۳ دی) نشان می دهد که پس از رسیدن قیمت رمز ارز مونرو (XMR) به سطح ۱۶۷ دلار، که هدف اصلی شکست الگوی سر و شانه معکوس است، تریدرها برای دریافت سود اقدام کرده اند.

نمودار روزانه مونرو

البته نکته مثبت این بود که گاوها هنگام افت قیمت در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۵۱ دلار) روز ۲۴ دسامبر (۴ دی) اقدام به خرید کردند. میانگین های متحرک صعودی و قرار گرفتن RSI در منطقه مثبت نشان می دهد که احساسات بازار پیرامون این ارز همچنان مثبت است.

دم بلند روی کندل استیک امروز نشان می دهد که گاوها همچنان هنگام افت قیمت در حال خرید هستند. اگر آنها بتوانند قیمت را به بالای ۱۷۰ دلار سوق دهند و در آن سطح نگه دارند، جفت ارز XMR/USD می تواند به سمت هدف بعدی یعنی ۱۹۷ دلار پیشروی کند که درست زیر مقاومت روانی ۲۰۰ دلار قرار دارد.

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، این دیدگاه مثبت فاقد اعتبار خواهد شد. چنین حرکتی می تواند اصلاح عمیق تر قیمت تا ۱۳۵٫۵۰ دلار را به همراه داشته باشد.

نمودار چهارساعته مونرو

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که این جفت ارز در یک کانال صعودی ترید شده است اما گاوها نتوانسته اند قیمت را به نیمه بالایی این کانال هدایت کنند. این جفت ارز از نقطه میانی کانال رو به پایین حرکت کرده است.

این امر نشان می دهد که تریدرهای معاملات کوتاه مدت در سطوح بینابینی سود دریافت می کنند. با این وجود، اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای نقطه میانی کانال هدایت کرده و آن سطح را حفظ کنند، این جفت ارز می تواند تا خط مقاومت کانال صعود کند ، که این نشان دهنده افزایش مومنتوم آن خواهد بود.

از طرف دیگر، شکسته شدن قیمت زیر خط حمایت کانال می تواند تغییر احتمالی در روند کوتاه مدت را نشان دهد.

 

تتا THETA/USD

طی چند روز گذشته THETA حرکتی عمودی را تجربه کرده است، که باعث شده است RSI به عمق قلمرو اشباع خرید وارد شود. این امر باعث آغاز یک روند اصلاحی شده است که از سقوط شدید دیروز قابل مشاهده است.

نمودار روزانه تتا

با این وجود، اگر قیمت به زیر سطح اصلاحی ۳۸٫۲٪ فیبوناچی در ۱٫۳۱۹۹۴ دلار ریزش نکند، نشان خواهد داد که تریدرها همچنان با پیش بینی تداوم روند صعودی، با افت قیمت برای خرید اقدام می کنند.

اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای ۱٫۷۴۲ دلار برسانند، جفت ارز THETA/USD می تواند تا سطح روانی ۲ دلار افزایش یابد و سپس به ۲٫۴۰ دلار برسد.

بر خلاف این فرضیه صعودی، اگر خرس ها قیمت را تا زیر سطح اصلاحی ۵۰٪ فیبوناچی در ۱٫۱۸۹۵۷ دلار بکشانند، نشان دهنده کاهش مومنتوم این ارز خواهد بود.

نمودار چهارساعته تتا

همانگونه که از نمودار ۴ ساعته جفت ارز THETA/USD مشخص است، گاوها در حال حاضر برای دفاع از ۲۰-EMA تلاش می کنند. اگر این جفت ارز از این سطح بازگردد، گاوها سعی خواهد کرد روند صعودی را از سر بگیرند. میانگین متحرک صعودی و RSI در منطقه مثبت نشان می دهد که گاوها کنترل بازار را در دست دارند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت این جفت ارز زیر ۲۰-EMA شکسته شود، نشان می دهد که مومنتوم کوتاه مدت آن تضعیف شده است. این می تواند قیمت را تا حمایت بعدی در ۵۰-SMA کاهش دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *