با عرض خوش آمد، برای خرید پکیج آموزشی، ابتدا در سایت ثبت نام نموده سپس اقدام به خرید نمایید. برای خرید دوره به بخش "دوره های آموزشی" مراجعه نمایید.
0

۵ رمزارزی که این هفته باید زیر نظر بگیرید: بیت کوین، چین لینک، یونی سواپ، اتوم، تزوس

حالت شب

دوره کوتاه تثبیت بیت کوین راه را برای صعود آلت کوین ها هموار کرده است

بیت کوین (BTC) هنوز نتوانسته است سطح ۴۰۰۰۰ دلار را بازیابد، ازاینرو تریدرهایی که منتظر آغاز مجدد روند سریع رشد این ارز بودند احتمالاً تحت تأثیر پولبک اخیر قرار می گیرند. این اتفاق می توانست منجر به لیکوئید شدن حدود ۵۰۰ میلیون دلار از معاملات آتی این ارز رمزنگاری شده در ۲۴ ساعت گذشته شود.
پوزیشن های لوریج شده در طول روند صعودی می توانند شرایط ایمنی را فراهم کنند، اما وقتی این روند صعودی به نقطه تغییر مسیر می رسد، این پوزیشن ها به یک بدهی تبدیل می شوند.
وقتی بازارها ریزشی می ­شوند، پوزیشن های لانگ اهرمی به سرعت به ضرر تبدیل شده و منجر به ایجاد مارجین کال از سوی بروکر می شوند. وقتی شرط مارجین برآورده نشود، بروکر پوزیشن ها را با قیمت بازار دامپ می کند و منجر به افت شدید قیمت می گردد.
بنابراین، کاهش مشاهده شده در پوزیشن های اهرمی بیت کوین در چند روز گذشته، نشانه مثبتی است، زیرا خطر لیکوئیدشدن مضاعف را کاهش می دهد.

نقشه بازار رمزارزها / امروز

درحالیکه وقتی بازار در شرایط بیش از حد اهرمی قرار ندارد از سقوط شدید جلوگیری می شود، برای حفظ سطوح بالای قیمت، یک روند خرید پایدار مورد نیاز است. درصورتی که چنین وضعیتی برقرار نشود، اصلاح تدریجی قیمت همچنان ادامه میابد.

شرکت سرمایه گذاری گری اسکیل (Grayscale Investments ) در چند ماه گذشته یکی از خریداران عمده بیت کوین بوده است، اما اکنون رقیب جدیدی به نام اُسپری فاندز (Osprey Funds) پیدا کرده است که از ۱۵ ژانویه (۲۶ دی) با نماد OBTC در فرابورس فعالیت خود را آغاز کرده است. این شرکت در مقایسه با گری اسکیل، یک ساختار کارمزد مدیریتی رقابتی را ارائه می دهد.

این اتفاق برای بازارهای رمزنگاری نشانه خوبی است زیرا اگر هر دو شرکت بتوانند سرمایه گذاران سازمانی را به خود جذب کنند، ممکن است روند خرید از سر گرفته شود و بیت کوین با معکوس کردن جریان حرکت خود، رکوردهای تازه ای را به ثبت برساند.

در حالی که قیمت بیت کوین در یک بازه محدود گیر افتاده است، آلتکوین ها به شدت می تازند. در اینجا قصد داریم نمودارهای ۵ ارز رمزنگاری شده برتر که احتمالاً طی هفته آینده مورد توجه گاوها قرار می گیرند را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

 

بیت کوین BTC/USD

در حال حاضر بیت کوین در فاز تحکیم قرار دارد. حرکات قیمتی چند روز گذشته یک مثلث متقارن را تشکیل داده است که به طور کلی به عنوان یک الگوی ادامه دهنده عمل می کند. دم طولانی روی کندل استیک امروز نشان از آن دارد که گاوها هنگام ریزش قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۴۲۴۱ دلار) برای خرید اقدام کرده اند.

چارت روزانه بیت کوین

میانگین های متحرک صعودی و قرارگیری شاخص مقاومت نسبی (RSI) در منطقه مثبت نشان می دهد که گاوها کنترل بازار را در دست دارند. اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای مثلث برسانند، مرحله بعدی این روند صعودی آغاز می شود.

در این حالت، اولین توقف می تواند رکورد فعلی ۴۱۹۵۹ دلار باشد، اما اگر گاوها موفق به عبور از این مانع بشوند، ممکن است جفت ارز BTC/USD به سمت هدف الگوی ۵۰۰۰۰ دلار حرکت کند.

برخلاف این فرض، اگر جهش مجدد قیمت نتواند خریداران را در سطوح بالاتر برای خرید جذب کند، خرس ها سعی می کنند قیمت را به زیر این مثلث بکشانند. در صورت موفقیت آنها، جفت ارز BTC/USD احتمالاً تا سطح اصلاحی ۳۸٫۲٪ فیبوناچی در ۲۹۶۸۸ دلار سقوط می کند.

ممکن است خریداران در این سطح جذب شوند، اما اگر گاوها نتوانند قیمت را به سطوح بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، اصلاح قیمت می تواند تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۶۵۸۱ دلار) ادامه یابد.

چارت چهارساعته بیت کوین

نمودار ۴ ساعته جفت ارز BTC/USD نشان می دهد که گاوها با افت قیمت تا خط حمایت مثلث متقارن اقدام به خرید کرده اند اما ممکن است در میانگین های متحرک دارای شیب نزولی با مقاومت روبرو شوند.

اگر قیمت از سطح میانگین های متحرک کاهش یابد، خرس ها سعی می کنند آنرا را به زیر مثلث بکشانند. در صورت موفقیت، احتمال اصلاح شدیدتر قیمت وجود دارد.

برعکس، اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای میانگین های متحرک برسانند، ممکن است این جفت ارز تا خط مقاومت مثلث متقارن صعود کند. شکست این سطح مقاومتی میتواند آغازگر یک روند صعودی تازه باشد.

با این حال، اگر قیمت از خط مقاومت مثلث پایین تر بیاید، ممکن است این جفت ارز برای چند روز دیگر در داخل همین مثلث معامله شود.

 

چین لینک LINK/USD

روز ۱۵ ژانویه (۲۶ دی)، چین لینک (LINK) از مقاومت ۲۰٫۱۱۱۱ دلار عبور کرد. این حرکت روز ۱۶ ژانویه (۲۷ دی) با یک حرکت صعودی دیگر دنبال شد و به این ترتیب، بالاترین قیمت تاریخ این ارز در سطح ۲۲٫۹۶ دلار ثبت شد. اما فیتیله بلند روی کندل ۱۶ ژانویه (۲۷ دی) نشان از رزرو دریافت سود در سطوح بالاتر دارد.

چارت روزانه چین لینک

قیمت دیروز از سطح ۲۰٫۱۱۱۱ دلار جهش کرد و این اتفاق نشان می دهد که گاوها برای حمایت از این سطح حرکت کرده اند. اکنون اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای ۲۳ دلار برسانند، جفت ارز LINK/USD می تواند تا ۲۷ دلار و سپس تا ۳۰ دلار افزایش یابد.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۶٫۲۵ دلار) و RSI در نزدیکی منطقه اشباع خرید نشان از برتری گاوها دارد. برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۲۰٫۱۱۱۱ دلار برسد، توقف بعدی احتمالاً روی ۱۷٫۷۷۷۷ دلار خواهد بود که یک حمایت مهم تلقی می شود زیرا شکست قیمت زیر این سطح تغییر احتمالی روند را نشان می دهد.

چارت ۴ ساعته چین لینک

در نمودار ۴ ساعته جفت ارز LINK/USD می بینیم که شکست قیمت بالاتر از سطح ۲۰٫۱۱۱۱ دلار باعث می شود RSI به عمق قلمرو اشباع خرید سوق داده شود، که احتمالاً دریافت سود از معاملات کوتاه مدت را به همراه خواهد داشت.

با این حال، نکته مثبت این است که گاوها هنگام افت قیمت تا ۲۰-EMA شدیداً برای خرید اقدام کرده اند. اگر گاوها بتوانند قیمت را بالای سطح ۲۱٫۵۷۰۹ دلار نگه دارند، ممکن است این جفت ارز سطح ۲۲٫۹۶ دلار را دوباره لمس کند. شکست قیمت بالاتر از این مقاومت ممکن است باعث ازسرگیری روند صعودی شود. میانگین های متحرک صعودی و قرارگرفتن RSI در منطقه مثبت نشان دهنده برتری گاوها هستند.

اگر خرس ها قیمت را به زیر ۲۰-EMA کشانده و در این سطح نگه دارند، این دیدگاه صعودی بی اعتبار خواهد شد. چنین حرکتی می تواند قیمت را تا ۱۷٫۷۷۷۷ دلار کاهش دهد که نشان دهنده تضعیف مومنتوم این ارز می باشد.

 

یونی سواپUNI/USD

توکن یونی سوآپ (UNI) در حال حاضر در میان یک روند صعودی قرار دارد اما همانطور که از فیتیله بلند کندل ۱۶ ژانویه و ۱۷ ژانویه (۲۷ و ۲۸ دی) مشخص است، با فروش بالای ۹ دلار مواجه است. اگر گاوها میدان را خیلی خالی نکنند، نشان می دهد که تریدرها پس از رالی اخیر برای خروج عجله نمی کنند و با افت قیمت مشغول خرید می شوند.

چارت روزانه یونی سواپ

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶٫۱۵ دلار) صعودی و قرار گرفتن RSI در منطقه اشباع خرید نشان می دهد گاوها برتری دارند. اگر جفت ارز UNI/USD بالاتر از سطح اصلاحی فیبوناچی ۳۸٫۲٪ در ۷٫۴۷۲۵ دلار باقی بماند، گاوها سعی می کنند روند صعودی را از سر بگیرند.

اگر آنها بتوانند قیمت را به بالای ۹٫۳۷۷۶ دلار برسانند، افزایش قیمت احتمالاً تا ۱۲٫۴۵۹۷ دلار و سپس ۱۵ دلار ادامه میابد.

برخلاف این فرض، اگر خرس ها قیمت را به زیر ۷٫۴۷۲۵ دلار بکشانند، ممکن است این جفت ارز تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند. معمولاً یک اصلاح عمیق نشان دهنده این واقعیت است که مومنتوم حرکت این ارز ضعیف شده و ممکن است منجر به چند روز حرکات قیمت در یک بازه محدود گردد.

چارت ۴ ساعته چین لینک

نمودار ۴ ساعته UNI/USD نشان می دهد که این جفت ارز پس از حرکت سریع صعودی اخیر در حال تحکیم است. گاوها با کاهش قیمت تا حمایت ۸ دلاری، خرید می کنند و خرس ها نیز بالاتر از سطح ۹ دلار برای فروش اقدام می کنند.

اگر گاوها بتوانند قیمت را تا بالای مقاومت بالاسری ۹ دلار تا ۹٫۳۷۷۶ دلار افزایش دهند، احتمالاً روند صعودی از سر گرفته می شود.

از طرف دیگر، اگر خرس ها قیمت را به زیر ۲۰-EMA بکشانند، این افت می تواند تا ۵۰-SMA نیز ادامه یابد. چنین حرکتی می تواند این جفت ارز را برای چند روز در این بازه محدود نگه دارد.

 

تزوس XTZ/USD

طی چند هفته گذشته، تزوس (XTZ) در محدوده ۲٫۸۵ تا ۱٫۸۵ دلار گیر کرده بود. ولی در حال حاضر گاوها تلاش می کنند قیمت را به بالاتر از این بازه کشانده و روند صعودی جدیدی را آغاز کنند.

چارت روزانه تزوس

با این حال، فیتیله بلند روی کندل ۱۶ ژانویه (۲۷ دی) نشان می دهد که حفظ قیمت بالاتر از بازه مذکور برای گاوها کار دشواری است. فیتیله بلند و دم روی کندل دیروز نیز نشان دهنده بلاتکلیفی بین گاوها و خرس ها است.

اگر گاوها بتوانند قیمت را بالای ۲٫۸۵ دلار نگه دارند، احتمال شروع روند صعودی تازه افزایش می یابد. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه صعودی (۲٫۴۸ دلار) و RSI بالای ۶۶ ، نشان می دهد که مسیر دارای کمترین مقاومت، مسیر صعودی است.

اولین هدف در روند صعودی ۳٫۹۰ دلار و سپس ۴٫۴۹۳۶ دلار هستند. اگر جفت ارز XTZ/USD به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند و این سطح را بشکند، این دیدگاه صعودی منتفی خواهد شد.

چارت ۴ ساعته تزوس

نمودار ۴ ساعته جفت ارز XTZ/USD نشان می دهد که گاوها قیمت را به بالاتر از ۲٫۸۵ دلار رسانده اند اما از آنجا که نتوانسته اند قدرت خود را افزایش دهند، منجر به اصلاح قیمت شده است. با این حال، گاوها هنگام افت قیمت تا۲۰-EMA نسبت به خرید اقدام کرده اند و اکنون در تلاشند قیمت را به بالاتر از ۳٫۱۸۳۸ دلار برسانند. در صورت موفقیت، روند صعودی می تواند از سر گرفته شود.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت بالاسری کاهش یافته و به زیر ۲۰-EMA برسد، احتمالاً تا سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ اصلاح می شود. شکست در زیر این حمایت می تواند نشان دهد که شکست مقاومتی اخیر بالای ۲٫۸۵ دلار یک دام گاوی بوده است.

 

اتوم ATOM/USD

روز ۱۶ ژانویه (۲۷ دی) قیمت ارز رمزپایه کازماس (ATOM) تا سطوحی بالاتر از مقاومت ۸٫۸۷۷ دلاری افزایش یافت و به بالاترین قیمت همیشگی خود در ۹٫۶۰ دلار رسید. هر زمان که قیمت به بالاترین سطوح خود می رسد از برتری گاوها حکایت می کند.

چارت روزانه اتوم

بیندازند. در صورتی که خرس ها قیمت را به زیر سطح اصلاحی فیبوناچی ۶۱٫۸٪ در ۷٫۰۹۳ دلار بکشانند، این مومنتوم صعودی تضعیف می شود.

برعکس، اگر گاوها بتوانند از منطقه بین سطح اصلاحی ۳۸٫۲٪ در ۸٫۰۵ دلار و سطح اصلاحی ۵۰٪ در ۷٫۵۷۲ دلار دفاع کنند، نرخ تقاضای شدید در سطوح پایین را نشان می دهد.

اگر قیمت از این منطقه حمایتی صعود کند، گاوها سعی می کنند روند صعودی را از سر بگیرند. شکست قیمت بالاتر از ۹٫۶۰ دلار می تواند جفت ارز ATOM/USD را به ۱۲٫۱۰ دلار و سپس به ۱۳٫۹۷۴ دلار برساند.

چارت ۴ ساعته اتوم

هر دو میانگین متحرک شیب صعودی دارند و شاخص مقاومت نسبی (RSI) نیز در قلمرو مثبت قرار دارد. این نشان می دهد که در حال حاضر گاوها کنترل اوضاع را در دست دارند. این جفت ارز از ۲۰-EMA جهش کرده و گاوها اکنون سعی خواهند کرد قیمت را تا بالای مقاومت ۸٫۸۷۷ دلاری افزایش دهند.

در صورت موفقیت، این جفت ارز می تواند تا ۹٫۶۰ دلار افزایش یابد و شکست بالاتر از این سطح، نشانه ای دال بر از سرگیری روند صعودی است. برعکس، اگر خرس ها قیمت را به زیر ۲۰-EMA بکشانند، نشان دهنده تضعیف مومنتوم حرکت و احتمال افت قیمت تا ۷٫۵۰ دلار و سپس تا ۵۰-SMA است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *