با عرض خوش آمد، برای خرید پکیج آموزشی، ابتدا در سایت ثبت نام نموده سپس اقدام به خرید نمایید. برای خرید دوره به بخش "دوره های آموزشی" مراجعه نمایید.
0

آموزش و پرورش ویتنام به دنبال ضبط مدارک تحصیلی در بستر بلاکچین

حالت شب

دولت ویتنام در حال استفاده از فناوری بلاکچین در سطح ملی است.

وزارت آموزش و پرورش ویتنام یا MOET در حال برنامه ریزی برای اجرای فناوری بلاکچین برای صدور مدرک در سال ۲۰۲۱ است.

طبق اعلامیه ۱۸ نوامبر، این وزارتخانه برای راه اندازی گواهینامه های ملی دانشجویی در پلتفرم اختصاصی بلاکچین TomoChain  با استارتاپ TomoChain مستقر در سنگاپور همکاری کرده است.

به عنوان بخشی از پروژه “بایگانی ملی صلاحیت‌ها”، MOET  قصد دارد انواع دیپلم های اعطا شده توسط واحدهای آموزش دبیرستان و آموزش عالی خود را در بلاکچین صادر کند. گزارش شده است که سیستم جدید در طول سال تحصیلی منتهی به ۲۰۲۱ به اجرا در خواهد آمد.

براساس این اعلامیه ، سیستم جدید صدور گواهینامه مبتنی بر بلاکچین ویتنام برای تأیید شفاف و تغییر ناپذیری صلاحیت دانشجویان طراحی شده است. انتظار می‌رود سیستم جدید جایگزین فرآیندهای تأیید طولانی مدت توسط آژانس‌های استخدام و واحدهای منابع انسانی شود. نگوین ون پوک ، معاون وزیر در موئت، گفت:

“مدرک دیپلم و گواهینامه موضوعی است که باید توسط فناوری حل شود که برای کل جامعه قابل توجه است و همچنین برای سیستم مدیریت دیپلم به ویژه و آموزش به طور کلی مقرون به صرفه است.”

کین چاتورودی، مدیر ارشد توسعه تجارت در توموچین، به کوین‌تلگراف گفت که این اولین بار است که این شرکت تازه وارد خدمات خود را برای یک آژانس دولتی ارائه می دهد. چاتورودی خاطرنشان کرد: “این اولین بار است که دولت ویتنام با تجارت بلاکچینی کار می کند.”

تعدادی از وزارتخانه ها و مدارس آموزشی در سراسر جهان از برنامه های خود برای صدور دیپلم در بلاکچین خبر داده اند. در ماه مارس سال ۲۰۲۰ ، وزارت آموزش و پرورش برزیل برای جلوگیری از تقلب پیشنهاد صدور گواهینامه های مبتنی بر بلاکچین توسط دانشگاه های غیر دولتی را داد. در همان ماه، دو دبیرستان ایتالیا اعلام کردند که قصد دارند بر روی بلاکچین اتریوم، دیپلم‌هایشان را صادر کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *