با عرض خوش آمد، برای خرید پکیج آموزشی، ابتدا در سایت ثبت نام نموده سپس اقدام به خرید نمایید. برای خرید دوره به بخش "دوره های آموزشی" مراجعه نمایید.
0

کیف پول چیست؟

حالت شب

مردم با شنیدن کلمه کیف پول، اولین چیزی که به ذهنشون میاد، کیف پول هایی هستند که داخلشان مدارک و اسکناس ، سکه و گاهی هم عکس سه در چهار می گذاشتیم.

در دنیای رمز ارزها کیف پوا بخش مهمی از این فناوری است و جز جدایی ناپذیر ساختار بلاکچین و رمز ارزها. تصور خیلی از کسانی که در بازار رمز ارزها هستند اینکه کیف پول جایی هست برای ذخیره رمزارزها ولی قضیه اینطور نیست.

آنها ابزارهای مورد نیاز برای تعامل با بلاکچین را فراهم می کنند. به عبارت دیگر، این کیف پول ها می توانند از طریق تراکنش های بلاکچین ، اطلاعات لازم برای ارسال و دریافت رمزارز را تولید کنند.

انواع کیف پول

کیف پول ها با توجه به مکانیزم مخصوص خود، انواع مختلفی دارند که در قالب سرد و گرم نیز تقسیم می شوند که در ادامه گفته میشود.

ما کیف پول را  به پنج نوع موبایلی ، سخت افزاری ، دسکتاب، تحت وب و کاغذی تقسسیم می کنیم.

کیف پول های موبایلی رایج ترین کیف پول ها هستند و اکثریت مردم از این نوع کیف پول استفاده می کنند، چون کار با آن آسان است و برای پرداخت ها و انتقالات سریع و مداوم کاربردیتر هستند. کیف پول های موبایلی زیادی هستند که در مقاله ای جداگانه نحوه کارشان را توضیح داده ایم.

کیف پول سخت افزاری: این نوع کیف پول ها، جز کیف پول های سرد نیز حساب می شوند چون یک سخت افزار فلش مانندی هستند که با اتصال به کامپیوتر می توان از آن استفاده کرد و امن ترین کیف پول در بین کیف پول های رایج است. این نوع کیف پول برای کسانی مناسب است که سرمایه زیادی دارند و با دید سرمایه گذاری بلند مدت رمز ارز خریداری کرده و قصد نگهداری بلند مدت آن را دارند.

کیف پول دسکتاب: این نوع کیف پول ها، نرم افزاری هستند که بر روی کامپیوتر و لب تاپ نصب می شوند وکاربردی مشابه با  کیف پول های موبایلی دارند ولی امنیت نسبتا بیشتری نسبت به کیف پول های موبایلی دارند.

کیف پول تحت وب : این نوع کیف پول نسبت به کیف پول های موبایلی امنیت بیشتری دارند. شما در وبسایت کیف پول برای خود کیف پول ایجاد می کنید و هر زمانی که خواستید به کیف پول خود وارد شوید و انتقال رمزارز داشته باشید باید وارد سایت شوید و از آنجا به فضای داخلی کیف پول دسترسی داشته باشید. از معروف ترین این نوع کیف پول های می توان کیف پول سایت بلاکچین و اتریوم را گفت.

کیف پول های کاغذی: این نوع کیف پول ها امنیت بسیار بالایی دارند و معمولا نهنگ های بازار کریپتو از این کیف پول ها استفاده می کنند البته محبوبیت کیف پول های سخت افزاری از این نوع کیف پول بیشتر است چون این نوع کیف پول معایبی دارد که مهم ترین آن این است که برای ارسال بخشی از وجوه مناسب نیستند، و کل موجودی یک باره ارسال می کنند، این کلاهبرداری منجر به از دست دادن بودجه بسیاری از افراد شد.

کیف پول گرم و سرد چیست ؟

کیف پول های گرم، کیف پول هایی هستند که به اینترنت متصل هستند و کسانی که سرمایه کم دارند یا پرداخت ها و انتقالات زیادی دارند از این نوع کیف پول استفاده میکنند.

کیف پول های وب یک نوع کیف پول گرم است که این کیف پول‌ها معمولا کمترین سطح امنیت ذخیره ارزهای دیجیتالی را دارند، چرا که شما به کلید خصوصی دسترسی ندارید. به بیان ساده، شما فقط از یک نفر درخواست می‌کنید که این ارزها را برایتان نگه دارد.

این کیف پول‌ها بیشتر در معرض خطر هکرها قرار دارند، چرا که روزنه‌های امنیتی بسیار زیادی دارند. هم از طرف سایت ارائه دهنده خدمات کیف پول و هم از طرف سیستم شما هکر ها کیف پول های گرم را راحت تر میتوانند هک کنند.

کیف پول های سخت افزاری از کیف پول های سرد حساب می شود.

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *