با عرض خوش آمد، برای خرید پکیج آموزشی، ابتدا در سایت ثبت نام نموده سپس اقدام به خرید نمایید. برای خرید دوره به بخش "دوره های آموزشی" مراجعه نمایید.
0

کاهش قیمت بیتکوین همزمان افزایش قیمت طلا و دلار آمریکا

حالت شب

تحلیلگران هشدار می دهند که بهبود طلا و شاخص دلار آمریکا می تواند روی حرکت صعودی بیت کوین تأثیر منفی بگذارد.

دن تاپیرو ، بنیانگذار ۱۰T Holdings ، روند ضعیف در بازار طلا در حال خداحافظی می باشد و این امر می تواند موجب رالی قیمتی طلا در کوتاه مدت شود. مخصوصا که این امر در اواخر دوره ی پول بک ۸۰ روزه رخ می دهد.

رالی در قیمت طلا و شاخص دلار ممکن است قیمت بیت کوین را به پایین بکشد!

بیت کوین مومنتوم قیمتی قدرتمندی را در سه ماه گذشته از خود نشان داده است و در این مدت توانست سقف قیمتی جدیدی را در صرافی کوین بیس و چندین صرافی دیگر به ثبت برساند.

با این حال، تهدید اصلاح قیمتی بیت کوین یک احتمال واقعی است که اگر قیمت طلا و شاخص دلار بازیابی خود را شروع کنند، می تواند آغاز شود.

طبق نظر این تحلیل گر، نقدینگی بزرگ و بی سابقه در سه هفته ی گذشته در بازار طلا، احتمال یک روند صعودی در این بازار را افزایش می دهد.

” طلا بسیار گاوی(صعودی) است. بزرگترین حجم نقدینگی در سه هفته ی گذشته، هم اکنون اتفاق افتاده است. ۲۵ میلیون دلار به EM equity تزریق شده است و بسیاری بیشتر به US equity. تنها ۸ میلیارد دلار برای طلا باقی مانده است. ممکن است مقدار کوچکی نیز سمت بیت کوین رفته باشد. بیت کوین هنوز آن چنان بزرگ نشده است که به عنوان یک دارایی بزرگ محسوب شود اما به زودی این اتفاق خواهد افتاد.”

برخی نیز، بازیابی قیمتی طلا را یک فاکتور مثبت برای بیت کوین در میان مدت تلقی می کنند. از آن جایی هر روز که سرمایه گذاران بیشتری بیت کوین را به عنوان یک دارایی ذخیره ای می شناسند، روند صعودی طلا می تواند به نفع ارز های دیجیتال باشد.

با این حال، احتمالاتی وجود دارد که نشان می دهد رالی قیمتی بیت کوین همزمان با خروج نقدینگی از بازار طلا رخ داده است. این به این معنی است که رالی قیمتی قدرتمند طلا می تواند در کوتاه مدت بر روی مومنتوم بیت کوین تاثیر گذار باشد.

روند صعودی سهام آمریکا، فاکتوری دیگر می باشد.

بازار سهام آمریکا با ادامه ی تزریق نقدینگی از سوی بانک مرکزی، روند صعودی خود را ادامه می دهد. ترکیب نرخ تورم متوسط و آسودگی شرایط اقتصادی، سهام ها را به ثبت قیمت تاریخی جدید رسانده است.

یکی از محققان مستقل اقتصادی با نام  Jan Nieuwenhuijs گزارش کرد که بازار سهام آمریکا بهترین ماه را از سال ۱۹۸۷ تجربه می کند.

احتمال دیگری نیز وجود دارد که ادامه ی روند صعودی بازار سهام می تواند باعث ریسک دارایی های دیگر در کوتاه مدت شود. ممکن است این روند، معامله ی بیت کوین را برای خرده فروشان و موسسات سرمایه گذاری در آینده ای نزدیک ضروری نسازد.

تا این زمان، بسیاری از معامله گران پول بک بیت کوین به سطح ۱۸۶۰۰ دلار را در طی پس زده شدن قیمتی اخیر محتمل می دانند.

Michael van de Poppe، که یکی از معامله گران تمام وقت بازار در Amsterdam Stock Exchange می باشد گفت که ریزش بیت کوین از سطح ۱۹۱۰۰ دلار با یک بازخورد قوی از سوی فروشندگان می تواند قیمت را به سطوح پایین تر نیز بکشد.

” بیت کوین نتوانست سطح کلیدی ۱۹۴۰۰ دلاری را بشکند. این امر بعد از اصلاح قیمتی به ۱۸۸۰۰ دخ می دهد. ناحیه ۱۹۰۰۰ دلار به صورت مداوم در حال پس زده شدن است و همین امر احتمال اصلاح به سمت ۱۸۶۰۰ دلار را افزایش می دهد. “

همانگونه که تحلیلگران پیش بینی می کنند، طلا یک بازیابی قیمتی اساسی را تجربه خواهد کرد. این فلز ارزشمند نتوانسته است در هفته های اخیر مانند بیت کوین خوش بدرخشد.

بیت کوین (BTC) در معرض خطر پول بک قرار دارد تحلیلگران پیش بینی می کنند طلا شاهد بهبودی اساسی باشد. این فلز گرانبها در هفته های اخیر در برابر BTC عملکرد کمتری داشته است زیرا رمزارز برتر غالب شاهد یک رالی هدایت شده بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *