با عرض خوش آمد، برای خرید پکیج آموزشی، ابتدا در سایت ثبت نام نموده سپس اقدام به خرید نمایید. برای خرید دوره به بخش "دوره های آموزشی" مراجعه نمایید.
0

چگونه به فردی نادان تبدیل نشویم ؟

حالت شب

ارزهای دیجیتال به حیات خود ادامه خواهند داد و عده ی بسیاری از این راه ثروتمند خواهند شد، ولی اولین توصیه های که به شما میکنیم این است: باید نادانی را کنار بگذارید.
درست است که در سالهای آینده افراد زیادی با ارزهای دیجیتال، میلیونر و میلیاردر خواهند شد و داستانهای زیادی از این افراد خواهید شنید و احتمال دارد که شما نیز یکی از این افراد باشید (زیرا در حال خواندن این مطلب هستید و از بسیاری از افراد جامعه جلوترید.)

حتی اظهارات غیرواقع بینانه ی برخی از افراد که گفته اند قیمت بیتکوین در سال ۲۰۲۰ به ۵۰ هزار دلار و در سال ۲۰۲۵ به ۱۰۰ هزار دلار یا حتی ۱ میلیون دلار میرسد، غیرممکن نیست.
ارزهای دیجیتال دیگری، خارج از تصور افراد رشد چشمگیری خواهند کرد، با این حال باید نادانی را کنار بگذارید…
نادانی چیست؟ نادانی این است که حتی بسیاری از افراد باهوش و باتجربه، هوش و حواس شان را از دست بدهند و تصور کنند که در بازار ارزهای دیجیتال همه ارزها رشد خواهند کرد و به محض دیدن یک نمودار صعودی، به دلیل ترس از دست دادن فرصت دست به اقدامات زیان باری بزنند.(FOMO)
ارزهای دیجیتال فرصتی استثنایی هستند که شاید در عمرتان یکبار شاهد آنها باشید اما ما میخواهیم تا حداکثر توان، خوانندگان این مطلب را از افتادن در دام هیجانات این بازار بازداریم.
اعتقاد داریم که افراد زیادی در سطح گسترده، اشتباهات وحشتناکی در این بازار مرتکب خواهند شد.


حقیقت تلخی که باید آن را بپذیرید این است که ۹۸ درصد از ارزهای دیجیتال که امروز وجود دارند کلاهبردار هستند و یا اینکه از بین خواهند رفت.
با خواندن این کتاب به توانایی تشخیص ارزهای کلاهبردار (scam) از ارزهای خوب وسالم دست خواهید یافت و وقتی به این درک برسید، ۹۸ درصد از چیز هایی که در فضای مجازی رخ می دهد را نادیده خواهید گرفت و به این ترتیب در این حوزه گسترده، نگرانی کمتری خواهید داشت.

چرا ارز دیجیتال؟

بسیاری از مردم درباره بیتکوین و کاربرد آن سوال میکنند، نظر میپرسند و به دنبال پاسخ هستند تا بتوانند سودی بدست آورند و از سایرین جا نمانند.
اما قبل از هرچیز باید از این افراد سوال کرد: برای سلامتی روحی، جسمی و افزایش خلاقیت و رشد فردی در زندگیتان چکار کرده اید؟
زیرا اینها پایه های موفقیت هستند و ثروت یک نتیجه جانبی از پیاده سازی ایده ها و فعالیت های مفید روزانه است.
بسیاری از افراد که وارد این حوزه شده اند با بسیاری از ارزهای اسکم آشنا شده و آنها را خرید و فروش میکنند و برخی حتی تصور میکنند این ارزها مانند سهام هستند و بیش از حد به آنها اتکا کرده اند، در حالیکه اینطور نیست.
قبل از اینکه به جزئیات ارزهای دیجیتال بپردازیم، باید بدانید که پیدایش و رشد ارزهای دیجیتال، بخشی از تاریخ ۳۰۰۰ ساله تکامل پول است.
اصل و اساس ارزهای دیجیتال یک هوس زودگذر نیست که نابود شود، اما سرمایه گذاران غیرمنطقی و افرادی که طالب ثروت سریع هستند و به ارزهای اسکم هجوم آورده اند زیان سختی خواهند دید.
این وضعیت بسیار مشابه وضعیت سهام شرکتهای تکنولوژی در سال ۱۹۹۷ است، در آن زمان همه افراد به خرید و فروش سهام شرکت هایی که .com داشتند روی آورده بودند ولی بعد از ریزش شدید سهام شرکتهای تکنولوژی، افراد خیلی کمی توانستند در این قائله سرمایه خود را حفظ کنند
در آن زمان اینترنت و داشتن سایت، به تازگی در حال شناخته شدن بود ولی مانند وضعیت اکنون ارزهای دیجیتال، بسیاری از افراد فکر میکردند اینترنت یک هوس و چیزی زودگذر است و تصور نمیکردند بتواند نقش چنین گستردهای در زندگی امروزی داشته باشد.


در همان زمان نیز اسکم ها و شرکتهای غیرواقعی از بین رفتند و فقط شرکتهای معتبری مانند آمازون و گوگل برجای ماندند و ارزش آن رشد شگفت انگیزی پیدا کرد. افراد خیلی کمی اعتقاد داشتند که شرکت هایی مانند فیسبوک، اپل، اوبر، آمازون، گوگل و… یک فرصت چندمیلیارد دلاری باشند و فقط افراد باهوش از این صنعت چند تریلیون دلاری به شکل عالی استفاده کردند.


امروز همین شرایط در حال اتفاق افتادن است، ارزهای بسیاری به دلیل هجوم سرمایه گذاران ایجاد شده اند ولی ۹۸ درصد از آنها پایدار نخواهند ماند و از بین می روند و تنها تعداد خیلی کمی از ارزها رشدی عظیم و بسیار سودآور خواهند داشت
البته مقصود ما این نیست که شما ارز دیجیتال بزرگ بعدی را بنیان گذاری کنید و همانند آمازون در دنیای ارزهای دیجیتال شوید، بلکه حتی اگر سرمایه گذاری کوچکی در یک ارز دیجیتال برنده انجام دهید، سود آن بسیار عظیم خواهد بود.
امروز نیز همانند سالهای ۱۹۹۷ یا ۱۹۹۸ که اینترنت جدی گرفته نمیشد، اگر بگویید که کل ارزش یک ارز دیجیتال تریلیون ها دلار ارزش خواهد داشت شاید برخی از افراد به شما بخندند اما طی بیش از ۵ سال آینده، رفته رفته این خنده ها محو خواهد شد و جای آن را یک صورت مبهوت و حیرت زده خواهد گرفت.
امروزه باید با هوش، تحقیق و بررسی، ارزهای برنده واقعی را پیدا کرد و سوار آنها شد.
برای پی بردن به ارزش ارزهای دیجیتال این سوال را از خودتان بپرسید، تقاضا برای پول چقدر است؟ پول چقدر کاربرد دارد؟
تقاضا برای پول بیش از ۱۵۰ تریلیون دلار است و این میزان پولی است که در کل دنیا وجود دارد. اما این پول رایج و ارزهایی مانند دلار و یورو و سایر ارزهای دولتی، دارای مشکلات زیادی هستند و اگر ارز دیجیتالی وجود داشته باشد که این مشکلات را حل کند، بنابراین تقاضا برای آن ارز و آن ایده، معادل ۱۵۰ تریلیون دلاری خواهد بود.
زیرا ارزهای دیجیتال می توانند مشکلات ارزهای معمولی را حل کنند، مشکلاتی مانند امنیت، حریم خصوصی، ضرب پول، کنترل مرکزی، ریسک تورم و دستکاری و…
امیدوارم با خواندن این مطالب به چشم انداز درخشان ارزهای دیجیتال و سلطه آن بر کل دنیا در آینده نه چندان دور پی ببرید.

منبع : خلاصه ای از کتاب مجازی “ارز های دیجیتال سیر تکاملی طبیعی پول”

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *