با عرض خوش آمد، برای خرید پکیج آموزشی، ابتدا در سایت ثبت نام نموده سپس اقدام به خرید نمایید. برای خرید دوره به بخش "دوره های آموزشی" مراجعه نمایید.
0

چرا توکن های DeFi و ریپل XRP به دنبال اصلاح بیت کوین، سقوط کردند؟

حالت شب

با پایین آمدن بیت کوین به زیر ۱۸۰۰۰ دلار، قیمت آلت کوین های اصلی از جمله توکن های ریپل XRP و DeFi با ۱۰٪ تا ۳۰٪ کاهش یافت.

قیمت چندین آلت کوین مشهور به ویژه پس از عقب نشینی بیت کوین (BTC) در ۹ دسامبر به ۱۷۶۵۰ دلار، کاهش یافت.

ریپل XRP و توکن های برتر دیفای، YFI و AAVE ، در ۱۸ ساعت گذشته ۱۰٪ تا ۲۰٪ کاهش یافت در حالی که BTC تا ۷٪ سقوط کرد.

کاهش قیمت روزانه در بازار رمزارزها

دو دلیل عمده در اصلاح کوتاه مدت آلت کوین ها احتمالاً سطح بالای عدم اطمینان فعلی در بین معامله گران و حجم کلی پایین است.

چارت یک ساعته ریپل

قیمت بیت کوین  بر سر دوراهی – اخبار بد قیمتی برای آلت کوین ها

آلت کوین ها غالباً روند قیمتی بیت کوین را با حرکات شدید قیمتی صعودی و نزولی منعکس می کند. به همین ترتیب، وقتی قیمت بیت کوین BTC افزایش یابد، آلت کوین ها تمایل به رالی صعودی بزرگ تری دارند.

به عنوان مثال ، کوین تلگراف گزارش داد که زمانی که بیت کوین در ۲۳ نوامبر شروع به صعود به بالاترین سطح قیمتی خود کرد، ریپل XRP در یک ماه ۹۱٪ افزایش قیمتی داشت. احساسات بازار صعودی در خصوص بیتکوین BTC باعث ایجاد ارزش بزرگ در بازار آلت کوین ها از جمله ریپل XRP و استلار (XLM) شد.

با این حال، هنگامی که بیت کوین شروع به اصلاح می کند یا عدم اطمینان در بازار وجود دارد، آلت کوین ها اغلب شاهد اصلاحات شدیدی هستند.

به عنوان نمونه در ۲۴ ساعت گذشته، بیت کوین حدود ۷٪ از اوج قیمتی خود به پایین ترین سطح کاهش یافت. در مقابل، ریپل XRP در همان مدت ۱۵٪ سقوط کرد و افت قیمت قابل ملاحظه و  بیشتر از بیت کوین BTC را ثبت کرد.

آلت کوین ها به دلیل حجم نسبتاً کمتر، اصلاحات شدیدی را مشاهده می کنند. بیت کوین با اختلاف زیاد همچنان پرحجم ترین رمزارز بازار است.

از نظر بایننس، بیت کوین از ۹ دسامبر روزانه ۱٫۵ میلیارد دلار حجم خورده است. در مقایسه، اتر (ETH) و ریپل XRP به ترتیب حجم معاملات روزانه ۶۰۰ میلیون و ۴۳۳ میلیون دلار را ثبت کرده اند.

از این رو ، رمزارزهای با حجم کمتر در کوتاه مدت هنگام نزول بیت کوین BTC با خطر نزولی بیشتری روبرو می شوند.

آیا قیمت آلت کوین ها می تواند به زودی بهبود یابد؟

اگر بیت کوین به طور قانع کننده ای شروع به حرکت کند، آلت کوین ها می توانند در کوتاه مدت بهبود یابند. برخی نشانه ها وجود دارد که نشان می دهد بیت کوین BTC می تواند بازار آلت کوین ها را در کوتاه مدت به طرز جدی بهبود بخشد.

اسکات ملکر، یک معامله گر رمزارز، اظهار داشت که آخرین کندل ۴ ساعته بیت کوین حجم خرید بیشتری نسبت به “کندلهای قرمز در مسیر پایین” دارد. در صورت ادامه خرید در پایین ترین قیمت ها، احتمال شروع رالی آلت کوین افزایش می یابد.

حجم معاملات آتی بیت کوین

یکی دیگر از کاتالیزورهای بهبود بازار آلت کوین ها می تواند شورت اسکوئیز مداوم در بازار آتی بیت کوین باشد.

رافائل شولتزه-كرافت، مدير ارشد فني Glassnode، خاطرنشان كرد كه سپرده گذاری های طولاني مدت روزانه Binance از ۱۳۰ ميليون دلار عبور كرد. در نتیجه، قیمت کاهش یافت و در نتیجه سفارش خرید افزایش یافت. او گفت:

“وقتی سپرده گذاری روزانه طولانی در بایننس از ۱۳۰ میلیون دلار عبور می کند، ممکن است شروع به خرید در قیمت پایین تر کنم. به نظر می رسد یک استراتژی مناسب برای جمع آوری بیت کوین BTC با تخفیف وجود دارد. “

با توجه به اینکه یک لانگ اسکوئیز باعث افت BTC شد، در آینده نزدیک یک شورت اسکوئیز با سطح مقاومت کوتاه مدت ۱۸،۶۰۰ دلار امکان پذیر است.

شاخص تسلط بیت کوین

با این وجود، یکی از معیارهای مهم که باید در کوتاه مدت برای آلت کوین ها در نظر گرفت، شاخص تسلط بر بیت کوین است. پس از نزول اولیه در اواخر ماه نوامبر، شاخص شروع به بهبودی اندکی کرده است، که ممکن است در کوتاه مدت خبر بدی برای آلت کوین هایی مانند ریپل XRP و XLM به همراه داشته باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *