با عرض خوش آمد، برای خرید پکیج آموزشی، ابتدا در سایت ثبت نام نموده سپس اقدام به خرید نمایید. برای خرید دوره به بخش "دوره های آموزشی" مراجعه نمایید.
0

همه ما ساتوشی ناکاموتو هستیم

حالت شب

تقریباً ۱۲ سال از انتشار وایت پیپر بیت کوین می گذرد و ما دیگر به کشف هویت ساتوشی ناکاموتو ، خالق مرموز بیت کوین نزدیک نیستیم. تحقیقات ، ادعاها و نظریه های بی شماری درباره اینکه ساتوشی کیست وجود داشته است ، اما دیگر اهمیتی ندارد.

هنگامی که ساتوشی برای اولین بار در سال ۲۰۰۹ دنیا را به بیت کوین معرفی کرد ، یک اسم مستعار را برگزید و ترجیح داد تا زمانی که در اواخر سال ۲۰۱۰ ارتباط خود را قطع کرد، ناشناس بماند. در سالهای گذشته ، بیت کوین برای اقتصاد جهانی مزاحمت ایجاد کرد و باعث گسترش فناوری بلاکچین شد و در حالی که موسسات مالی و دولتها در تلاش بودند تا راه آن را ببندند ، کنترل وجوه مردم را به دست خودشان سپرد.

در مقدمه وایت پیپر یت کوین ، ساتوشی اشاره کرد که سیستم مالی فعلی “از ضعف های ذاتی مدل اعتماد محور رنج می برد” و ادامه داد که “موسسات مالی نمی توانند از اختلافات ناشی از واسطه گری جلوگیری کنند” سیستم جدید پرداخت همتا به همتا به این مشکلات رسیدگی کرده و در این روند وضع موجود را برای موسسات مالی و دولتها به هم زد ،و این امر احتمالاً منجر به هدف قرار گرفتن وی می شد.

علاوه بر اینکه هدف موسسات مالی ، دولت ها و رسانه ها بود ، شخصی مانند ساتوشی می توانست از قدرت بالای خود در صنعت بلاکچین استفاده و نوسانات بیشتری ایجاد و یکپارچگی اکوسیستم را تهدید کند. به احتمال زیاد ساتوشی این مسئله را به عنوان یک مسئله بالقوه در آینده پیش بینی کرده و تصمیم گرفته است عقب بنشیند ، زیرا می داند جامعه ای که ایجاد خواهد کرد می تواند از رشد و موفقیت بیت کوین در آینده اطمینان حاصل کند.

تمرکززدایی به عنوان توزیع یا تفویض فعالیتهای سازمان یافته به دور از یک مکان یا گروه معتبر واحد تعریف می شود. ماهیت پوپولیستی بیت کوین به این بستگی دارد که یک سیستم پرداخت غیرمتمرکز باشد ، و ساتوشی به عنوان یک شخصیت معتبر کل هدف آن را شکست داده و اکوسیستم را تهدید می کند.

اینکه آیا فرد یا گروهی که به ساتوشی ناکاموتو معروف است هنوز زنده است و از حاشیه تماشا می کند هنوز مشخص نیست ، اما بیت کوین از هر زمان دیگری قویتر است. در دهه ای که ارتباط ساتوشی متوقف شده است ، به یک دارایی با ارزش بیش از ۱ تریلیون دلار تبدیل شده است. مانیکو ساتوشی ناکاموتو به دلیل نقشی که در ایجاد یک سیستم پرداخت غیرمتمرکز که توسط مردم کنترل می شود ، به جامعه ای منتقل شده است که امروزه آنرا ساخته و بنابراین ، همه ما ساتوشی ناکاموتو هستیم.

دیدگاه کاربران
  • ممسعود 12 فروردین 1400

    استاد واقعا عالی راهنمایی میکنید ،ممنون از شما

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *