با عرض خوش آمد، برای خرید پکیج آموزشی، ابتدا در سایت ثبت نام نموده سپس اقدام به خرید نمایید. برای خرید دوره به بخش "دوره های آموزشی" مراجعه نمایید.
0

هارد فورک مری بلاکچین کاردانو چیست؟

حالت شب

بلاکچین کاردانو آماده است تا در پایان ماه فوریه وارد مرحله تغییر قابل توجهی شود. برای اولین بار در تاریخ این پروتکل، کاربران می توانند توکن های سفارشی خود را از طریق دفتر چند دارایی تعریف کنند و یک لایه جدید از عملکرد و ابزار به بلاکچین کاردانو اضافه کنند.
این امر از طریق هارد فورک مری ، یکی از مهمترین وقایع رخ داده در بلاک چین کاردانو از زمان عرضه شلی در ژوئیه سال ۲۰۲۰ امکان پذیر خواهد بود. -به عنوان بخشی از آپدیت گسترده گوگن، هارد فورک مری تغییری پله ای برای کاردانو است و بدین وسیله اجزای کاردانو که همه مدتهاست در انتظار آن بودند به جامعه تحویل داده شود.

هارد فورک مری توسط کامبینیتور یا ترکیب‌کننده هارد فورک IOHK تسهیل می شود. با این کار انتقال یکپارچه از شبکه فعلی کاردانو به مری انجام می شود و برای دارنده عمومی آدا، هیچ اقدامی لازم نیست.

پاسخ سوالات متداول در این خصوص با نزدیک شدن به زمان شروع هاردفورک توسط کاردانو ارایه خواهد شد. اما در اینجا، برخی از مواردی را که در ورود ماری به کاردانو متوجه خواهید شد کشف کرده و تأثیرات بالقوه مری بر اکوسیستم کاردانو بررسی خواهد شد. در زیر ، بررسی شده که مری چه تاثیری بر اکوسیستم و جامعه کاردانو خواهد گذاشت.

هارد فورک مری چه تاثیری بر اکوسیستم کاردانو خواهد داشت؟
می دانیم که دارایی ها و توکن های بومی به زودی وارد کاردانو می شوند ، اما برای چه مواردی می توان استفاده کرد؟ مانند سایر بلاکچین ها، توکن ها قسمت اصلی و هسته ای بسیاری از برنامه های غیرمتمرکز هستند که از کاردانو راه اندازی می شوند. احتمالاً به شکل توکن های کاربردی، توکن های حاکمیت و توکن هایی که دارایی های دنیای واقعی را نشان می دهند، خواهد بود.

نکته مهمی که باید بخاطر بسپارید این است که اگرچه قراردادهای هوشمند به زودی در حال رسیدن هستند – و بخش مهمی از اکوسیستم کاردانو را تشکیل خواهند داد – اما قراردادهای هوشمند برای ایجاد توکن بومی در کاردانو لازم نیست. این بدان معناست که به محض اتمام هارد فورک مری Mary ، می توانید یک توکن بومی تعریف شده توسط کاربر در کاردانو ایجاد کنید و استفاده از دارایی های تازه ایجاد شده خود را شروع کنید.

از دارایی های بومی می توان برای ضرب توکن ها نان فانجیبل “NFT” استفاده کرد ، که می تواند برای نشان دادن طیف وسیعی از دارایی های دیجیتال و واقعی منحصر به فرد مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال ، یک NFT می تواند ضرب شود که نمایانگر سهام عدالت جزئی در طرح تنوع زیستی جنگلداری است. این می تواند در صرافی های دارایی دیجیتال مورد معامله قرار گیرد و توسط افرادی که قصد دارند اثر کربنی خود را از طریق بلاکچین کاردانو جبران کنند ، انجام می شود.

متناوبا ، یک NFT بومی مبتنی بر کاردانو می تواند برای ایجاد یک کار منحصر به فرد از هنر دیجیتال ذخیره شده دایمی دربلاکچین استفاده شود. چنین NFT ها محبوبیت فزاینده ای را در بین علاقه مندان به بلاکچین تجربه کرده اند ، این برنامه در بازی های آنلاین و دنیای کالاهای کلکسیونی بسیار مفید است.

قبلاً در تیم کاردانو به بررسی وضعیت مالی غیرمتمرکز در کاردانو پرداخته شده ، و توکن های بومی نیز گام مهمی در این مسیر است. توکن های بومی نشان دهنده استیبل کوین ها، دارایی های رپد شده و توکن های سودمند پروتکل وام همگی در آوردن دنیای DeFi به کاردانو نقش مهمی دارند.

 

هارد فورک مری چه تاثیری می تواند در جهان داشته باشد؟

پذیرش بلاکچین در حال تسریع است و این بدان معنی است که بسیاری از کاربران جدید در حال ورود به اکوسیستم کاردانو هستند. اخیراً ، بحث های زیادی در مورد چگونگی ورود کاربران از اقتصادهای نوظهور، به ویژه کشورهای قاره آفریقا ، به اکوسیستم بلاکچین وجود داشته است.

توکن های بومی ، که از طریق هارد فورک مری در دسترس است ، می تواند یکی از اولین ویژگی های کاردانو باشد که قابل طراحی برای جوامع کم هزینه مالی است. بیایید تصور کنیم توکنی ایجاد شده که نشان دهنده مبادله ارزش در سطح منطقه برای کشورهایی است که دارای ارزهای ملی تورمی هستند. بدون استفاده از سیستم های سنتی مبادله محدود یا تجارت کالاهای فیزیکی ، می توان از این توکن ها برای پرداخت هزینه کالاها و خدمات محلی استفاده کرد.

تأثیر و قدرت چنین ارز تعریف شده توسط کاربر می تواند تفاوت بین یک کشاورز معیشتی باشد که دسترسی خود را به بازار در منطقه محلی از طریق دسترسی آسان تر به سرمایه راکد افزایش می دهد. یا می تواند به یک هنرمند جوان در یک دهکده کوچک این توانایی را بدهد که با فروش هنر خود به مخاطبان جهانی از طریق توکن های دیجیتال، با موفقیت بااستعدادهای خود شغلی برای خود دست و پا کند.

همچنین توکن های بومی می توانند پرداخت هزینه خدمات مربوط به خدمات خارج از کشور را برای افراد در اقتصادهای نوظهور آسان کنند. توکن های بومی متصل به ارزهای فیات به عنوان یک استیبل کوین، مانند تتر، می توانند تسویه حساب دارایی های خارج از حوزه قضایی را تسهیل کنند. این امر باعث می شود که برای یک فریلنسر از ونزوئلا پذیرش استیبل کوین دلار آمریکا بدون انتظار برای زمان طولانی تسویه حساب بانکی و همچنین جلوگیری از نوسانات بولیوار آسان و ممکن خواهد بود.

مری با دادن توانایی به هر کاربر، توانایی تولید توکن های تعریف شده توسط کاربر در کاردانو را می دهد و دروازه ای برای لیستی طولانی از برنامه های جدید که فقط توسط تصورات کاربران محدود می شود، باز می کند. این توانایی را دارد که از طریق ماهیت مقرون به صرفه و بدون مرز توکن های بومی کاردانو، توانایی اقتصادی افراد در اقتصادهای در حال ظهور را فراهم می کند – در حالی که به طور همزمان نقاط ضعف مرتبط با توکن های تعریف شده توسط کاربر را در پروتکل های موجود بلاکچین کاهش می دهد.

 

مری چه ویژگی هایی را ارائه می دهد؟
مهمترین قسمت هارد فورک مری ، انتقال منظم کاردانو از یک دفتر کل تک دارایی است – که فقط از آدا پشتیبانی می کند – به یک دفتر دارایی مبتنی بر چند دارایی است. این کار از چندین توکن متنوع تعریف شده توسط کاربر در کاردانو پشتیبانی خواهد کرد.

اما این امر در عمل چگونه خواهد بود؟ به طور خلاصه ، به این معنی است که شما شروع به مشاهده تبادل دارایی های جدید در بلاک چین کاردانو می کنید. مانند توکن های ERC-20 که می توانند در شبکه اتریوم ایجاد و معامله شوند ، توکن های بومی نیز عملکرد مشابهی را برای کاردانو باز می کنند – البته با برخی تفاوت ها و پیشرفت های اساسی.

برخی از اجزای مورد نیاز برای ایجاد توکن های بومی در کاردانو در هارد فورک قبلی Allegra ارایه شده است. این اجزا شامل بازخرید و سوزاندن توکن ها ، ارسال توکن ، نوشتن اسکریپت پولی و ضرب توکن های جدید بود.

اکنون ، از طریق مری ، این ادغام نهایی شده و ای پی آی Rosetta کاردانو برای پشتیبانی مبتنی بر چند دارایی به روز می شود. شرکای مهندسی کاردانو، IOHK ، اخیراً مقاله ای منتشر کردند که به برخی از جنبه های فنی مری پرداخته است.

پیش بینی می شود که هارد فورک مری یک اتفاق تاریخی برای بلاک چین کاردانو باشد. حالا ، تنها چیزی که شما باقی مانده است شما هستید. توکن های بومی کاردانو توسط کاربر تعریف شده است – این بدان معنی است که جامعه ما در هنگام استفاده از توکن ها آزادانه می تواند خلاقیت و کارآفرینی خود را به کار بگیرند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *