با عرض خوش آمد، برای خرید پکیج آموزشی، ابتدا در سایت ثبت نام نموده سپس اقدام به خرید نمایید. برای خرید دوره به بخش "دوره های آموزشی" مراجعه نمایید.
0

معرفی کامل پروژه کازماز (COSMOS) و رمزارز (ATOM) + ویدئو

حالت شب

معرفی کامل پروژه کازماز (COSMOS) و رمزارز (ATOM) + ویدئو

اگر از شما به عنوان توسعه دهنده بخواهند حل کننده مشکلات مقیاس پذیری، قابلیت استفاده و حق حاکمیت در میان بسیاری از بلاکچین ها باشید، ممکن است در نهایت با چیزی روبرو شوید که شباهت زیادی به کازمازCosmos (کیهان) دارد.

نام آن به درستی انتخاب شده، به دلیل تصویر ذهنی ای که هنگام تفکر در کهکشان خود به دست می آوریم و اینکه چگونه عناصر مخوف به صورت جداگانه وجود دارند اما توسط یک نیروی جهانی به نام جاذبه به هم متصل می شوند.

به طور خلاصه، شبکه کازماز یک اکوسیستم غیر متمرکز از بلاکچین های مستقل است که می تواند مقیاس بندی و به یکدیگر متصل شود. این نه تنها شامل بلاکچین هایی است که بر روی کازمازساخته شده اند، بلکه بلاکچین های خارجی مانند بیت کوین و اتریوم نیز از طریق آنچه مناطق گیره ای (peg zones) نامیده می شود به هم متصل می شوند. ابتدا بیایید نامی برای این فرآیند بگذاریم. کازمازقبلاً کارهای سختی را برای ما انجام داده است و نامش را “اینترنت بلاکچین ها” یا به اختصار “IoB” گذاشته است.

“جی کوان” مخترع کازمازچگونه می گوید: “هر بلاکچین بر حاکمیت خود کنترل دارد، اما با سایر بلاکچین های شبکه قابلیت همکاری دارد. بلاکچین هایی که از الگوریتم های BFT استفاده نمی کنند می توانند از طریق بلاکچین های “آداپتور” به شبکه کازماز متصل شوند. کازماز برای یک مورد خاص طراحی نشده، بلکه برای انطباق با موارد مختلف استفاده متناسب است. ”

کازماز چه می کند و چگونه در سطح پایه کار می کند. شبکه کازماز یک اکوسیستم بلاکچین دو لایه با توکن بومی کازماز “ATOM” است تا معاملات خود را تأمین کند.

اولین لایه، لایه های شبکه و اجماعی یک بلاکچین را در یک موتور عمومی بسته بندی می کند، و توسعه دهندگان امکان می دهد تا به جای پروتکل که شبکه را اجرا می کند، روی توسعه برنامه تمرکز کنند.

اتریوم برای اولین بار توسعه برنامه را از طریق قراردادهای هوشمند ساده سازی کرد، اما Dapps، بلاکچین های مستقل نیستند.

لایه اول تندرمینت (Tendermint) یک الگوریتم اجماع BFT (تحمل خطای بیزانس)  نامیده می شود.

بی اف تی BFT مخفف Byzantine Fault-Tolerance (حمل خطای بیزانس) و سازوکار اجماعی شبکه کازمازاست، که شامل توابع شبکه ای است که وظیفه انتقال معاملات و پیام های مربوط به اجماع را بر عهده دارند.

دومین لایه، لایه کاربرد است که در آن از کازماز SDK برای افراد استفاده می شود تا بلاکچین های خود را ایجاد کنند. کازماز SDK بسیاری از زبانهای مختلف برنامه نویسی معروف مانند جاوا ، C ++ و سایر زبانها را ترجمه خواهد کرد.

ارزش ATOM حدود ۲۰ دلار با ارزش بازار حدود ۴ میلیارد دلار است و حدود ۲۱۰ میلیون از آن هر روز در بازارها جابجا می شود.

اتم ATOM یک کوین اثبات سهام است، به این معنی که شما می توانید توکن های خود را به یک واحد اعتبار سنجی اختصاص دهید و به اصطلاح استیک کنید و از دارایی های خود پاداش کسب کنید. هرچه اتم بیشتری داشته باشید، درآمد بیشتری نیز خواهید داشت. با این وجود، اتم قفل می شود و اگر می خواهید از آنها خارج شوید، مدت زمان  آزاد سازی آن ۲۱ روز است.

اتم کازمازدر رتبه ۲۲  بازار رمزنگاری قرار دارد و در محبوب ترین صرافی ها لیست شده است.

 

کازمازچگونه در کل اکوسیستم قرار می گیرد و چرا به پلتفورم دیگری نیاز است؟

  1. مقیاس پذیری
  2. قابلیت استفاده
  3. حاکمیت بلاکچین

در گذشته مقیاس پذیری به دلیل فقدان توان عملیاتی سیستم های اثبات کار یک مساله بزرگ بود. توان عملیاتی بدین معناست که یک شبکه چه تعداد تراکنش را می تواند در یک زمان مشخص پردازش کند. به منظور مقیاس پذیری، گزینه ها عبارت بودند از: فورک کردن کد یا ارتقاء خود کد، که در یک کد بیس که یکپارچه است – یعنی برنامه ها ، شبکه ها و اجماع با هم مخلوط می شوند – این بسیار دشوار می شود.

اتریوم اولین شبکه ای بود که با استفاده از قراردادهای هوشمند در ماشین مجازی اتریوم مشکل برنامه اضافی را حل کرد. توسعه دهندگان می توانند از این ابزار برای استقرار برنامه ها در شبکه اتریوم استفاده کنند.

اتریوم فقط ۱۵ تراکنش در ثانیه انجام می دهد و موارد زیادی را دیده ایم که شبکه با معاملات معلق متوقف شده است.

همچنین محدودیت های ساختارهای حاکمیتی در اتریوم وجود دارد. از آنجا که برنامه ها روی پلتفورم اصلی اجرا می شوند، بنابراین باید قوانین حاکمیت اتریوم را رعایت کنند. کازمازدر اینجا نمونه خوبی برای ما فراهم می کند.

“اگر اشکالی در برنامه وجود داشته باشد، بدون تصویب حاکمیت خود پلتفورم اتریوم، نمی توان در مورد آن کاری انجام داد. اگر برنامه به ویژگی جدیدی در ماشین مجازی اتریوم نیاز داشته باشد، برای پذیرش آن مجبور است کاملاً به حاکمیت پلتفورم اتریوم تکیه کند. ”

قابل تصور است که این امر می تواند توسعه و کاربرد برنامه ها را پیچیده کند.

مسئله حاکمیت فقط به اتریوم محدود نمی شود. سایر بلاکچین های مشابه نیز همین مسئله را دارند.

وارد کازمازشویم. کازمازبا امکان دادن به توسعه دهندگان برای ساخت بلاکچین های جداگانه با ساختارهای حاکمیت خاص خود، این مشکلات را حل می کند. آنها را قادر می سازد تا از طریق یک توافق مشترک و لایه شبکه ای با یکدیگر معامله کنند.

اکنون مشخص شد که چرا از آن به عنوان “اینترنت بلاکچین” یاد می کنند.

این امر از طریق معماری مدولار که آن را هاب Hub و زون Zone می نامند، محقق می شود، که به بلاکچین های کاملاً جداگانه امکان انتقال توکن ها به یکدیگر از طریق اتصال IBC را می دهد، که مخفف “پروتکل ارتباطات بین بلاکچینی” است و می توان آن را چسبی دانست که همه چیز را کنار هم نگه می دارد.

آی بی سی به این بلاکچین های جداگانه امکان انتقال توکن ها را می دهد که می تواند با اتصال سریالی  برای هر زون انجام شود، جایی که آنها اطلاعات را به یک زنجیره منتقل می کنند. اما این کار می تواند کند باشد.

IBC به این بلاکچین های جداگانه امکان انتقال توکن ها را می دهد که می تواند با اتصال سریالی  برای هر زون انجام شود، جایی که آنها اطلاعات را به یک زنجیره منتقل می کنند. اما این کار می تواند کند باشد.

این مدل که هر منطقه به یک منطقه دیگر متصل باشد، یک جور آشفتگی به نظر می رسد.

در اینجا Hub به میدان می آید، Hub ها بلاکچین های تخصصی برای اتصال مناطق به یکدیگر هستند.

این به افزایش سرعت کمک می کند زیرا هنگامی که یک منطقه، اتصال آی بی سی را با یک هاب ایجاد می کند، می تواند به سرعت و به طور خودکار به هر منطقه دیگری که به هاب متصل است، وصل شود.

اولین هابی که در شبکه کازمازراه اندازی شد هاب کازمازبود.

جالبترین جنبه کازماز: توانایی تعامل با سایر بلاکچین های خارج از اکوسیستم کازماز می باشد. ما در مورد قابلیت همکاری با بیت کوین، اتریوم، ترون و همچنین بلاکچین های دیگری صحبت می کنیم، مبادله اتمی را فراموش کنید، این معامله واقعی درون زنجیره ای است.

این کار از طریق زنجیره پروکسی مانند ایجاد شده توسط کازمازبه نام منطقه گیره ای peg zone انجام می شود.

به گفته توسعه دهندگان کازماز: “منطقه گیره ای یک بلاکچین است که وضعیت بلاکچین دیگر را ردیابی می کند. منطقه گیره ای خود فرجام سریع دارد و به همین دلیل با آی بی سی سازگار است. نقش آن پیش بینی فرجام برای ارتباطات زنجیره ای است که بر روی آن قرار دارد.”

بنابراین اگر بخواهیم یک لاما از زنجیره لاما را با تاکو از زنجیره تاکو عوض کنیم، کازمازمی تواند این کار را برای ما تسهیل کند. دارایی ها می توانند در شبکه کازماز، بلاکچین اثبات کار مانند بیت کوین یا اتریوم یا بلاکچین اثبات سهام مانند نئو یا آلگو یا آدا یا تزوس، وجود داشته باشد.

پس چرا یک توسعه دهنده باید به جای شبکه دیگر، بر روی کازمازکار کند؟ همه اینها به معیارهای آنها بستگی دارد.

همانطور که دیدیم، بسیاری از پروژه های مختلف با اجراهای مشابه وجود دارد، زیرا نیازهای فردی متنوع است. این نیازهای متنوع یکی از مهمترین نقاط فروش اکوسیستم کازمازاست که با همکاری بین زنجیره ای امکان پذیر شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *