با عرض خوش آمد، برای خرید پکیج آموزشی، ابتدا در سایت ثبت نام نموده سپس اقدام به خرید نمایید. برای خرید دوره به بخش "دوره های آموزشی" مراجعه نمایید.
0

معرفی پروژه ایاس (EOS)

حالت شب

تاریخچه ایاس (EOS)
پروژه ارز دیجیتال ایاس توسط شرکتی به نام Black.One تاسیس شد. این شرکت توسط براندن بلومر، که در ابتدا یک پروژه معمولی با هدف جذب فناوری بلاکچین بود ،شروع به کار کرد.توسعه دهندگان این پروژه افرادی به نام های لیمر استوی (موسس استیم( و دانیل لارمیر (بنیان گذار بیت شیرز) هستند.
عرضه اولیه (ICO) در سال ۲۰۱۷ توسط شرکت خصوصی Block.One شروع و تا سال ۲۰۱۸ ادامه داشت. وایت پیپر این ارز نیز در سال ۲۰۱۷ منتشر شد. طبق مقاله ای که در ۱ ژوئن ۲۰۱۸ در مورد فروش اولیه سکه های ایاس در سایت خبرگذاری کوین تلگراف به انتشار رسیده، پروژه ایاس رکورد جذب سرمایه ۴ میلیارد دلاری در مدت زمان یک سال را زده است.
توکن های ایاس ابتدا بر روی شبکه اتریوم قرار داشته اند و این توکن ها در کیف پول اتریوم نیز ذخیره می شدند و در سال ۲۰۱۸ این توکن ها بر روی شبکه اصلی خودشان انتقال داده شدند.
نسخه های آزمایشی این شبکه با عنوان Dawn 1.0 در سپتامبر ۲۰۱۷، نسخه ۲٫۰ آن در ۴ دسامبر ۲۰۱۷، نسخه ۳٫۰ آن در ۲۵ ژانویه ۲۰۱۸ و اخرین نسخه ۴٫۰ در تاریخ ۷ می ۲۰۱۸ منتشر شد.

دو ادعای بزرگ ایاس
✓ آنها تصمیم بر این دارند که تمام کارمزدهای تراکنش ها را برای همیشه حذف کنند.
✓ خواهان آن هستند که پلتفرم آن ها توانایی انجام میلیون ها تراکنش در ثانیه را دارد.
رمز ارز ایاس جزء پر طرفدار ترین ارز های سال ۲۰۱۹ به حساب می آید. ایاس در اصل نتیجه تلاش های شرکت Black.One است که در ابتدا یک شرکت املاک بوده و سپس وارد فضای ارزهای دیجیتال شده است. در ادامه بیشتر به این مطالب میپردازیم.

۶ ویژگی برنامه متمرکز در بلاکچین ایاس Eos
۱)پشتیبانی و محافظت از میلیون ها کاربر
یک برنامه غیرمتمرکز باید به اندازه ای مقیاس پذیر و قابل توسعه باشد، تا میلیون ها کاربر بتوانند همزمان از آن استفاده کنند.برنامه های غیر متمرکزی که می خواهند بابرنامه های متمرکز پر قدرت رقابت کنند به این ویژگی نیاز دارند.
همچنین بازیابی حساب های سرقت شده نیز در این سیستم وجود دارد.

۲)استفاده رایگان
استفاده کردن از برنامه ها باید به صورت رایگان باشد و تنها برای پرداخت خدمات تعاملی بین کاربران ،نیاز به پرداخت کردن توکن باشد. و توسعه دهندگان برنامه ها هستند که تعیین می کنند که کاربران به چه شکلی هزینه معاملات را پرداخت کنند. شرکت ها نیز در این زمینه آزاد هستند تا راهکار های کسب درآمد خود را تعیین کنند.

۳) ارتقا آسان
یکی از خصوصیاتی که یک پلنفرم خوب غیرمتمرکز باید داشته باشد این است که ، ارتقای راحت برنامه ها را برای توسعه دهندگان فراهم کند. باگ های یک برنامه نیز نباید روی پلتفرم اصلی هیچ تاثیری بگذارد.
۴) عملکرد مساوی و برابر
در یک پتفرم خوب، باید برنامه ها بتوانند برای صرفه جویی در وقت به شکل مساوی با یکدیگر کار کنند. پردازش مساوی رمز ارز ایاس برای بالا بردن سرعت انجام تراکنش ها می باشد. استفاده از ظرفیت و همچنین قدرت پردازش و تبادل اطلاعات در سیستم های کامپیوتری و همچنین ارتباط غیرهمزمان باعث افزایش سرعت می شود.

۵) عملکرد مداوم
تا زمانی که یک برنامه کاربری دارد ،نباید متوقف شود.
یک برنامه غیر متمرکز نباید وقت کاربرانش را بیهوده هدر دهد. سیستم ایاس بر پایه مدل حاکمیتی مبتنی بر تولیدکنندگان می باشد، که در مورد تایید معاملات ،درستی عملکردبرنامه ها ، تغییرات کد برنامه نرم افزار ها و همچنین درباره سیستم نیز رای می دهند.

ایاس (EOS) چگونه کار می کند؟
یکی از اهداف ایاس ساختن یک پلتفرم مبتنی بر بلاکچین است تا بتوان هزاران تراکنش در ثانیه را حتی بدون هزینه های مربوط به تراکنش هایی که در زنجیره اصلی انجام می شوند ،تحقق بخشد.
همانند اتریوم که ماینرها بلوک تولید می کردند، در ایاس نیز تولید بلوک ها توسط ایجاد کنندگان بلوک انجام می شود. هنگامی که تولیدکنندگان بلوک، بلوکی را تولید می کنند، توسط بلاکچین ایاس این هزینه را به آنها پرداخت می شود و پرداخت کارمزد توسط کاربران نیز حذف می شود.
تنها یکی از تولیدکنندگان بلوک می تواند در یک زمان مشخص بلوک تولید کند. در بلاکچین ایاس نیز در هر دو ثانیه یک بلوک تولید می شود. با هدف اطمینان از اینکه شبکه با یک نرخ خوب و به صرفه کار می کند، این است که یک تولید کننده بلوک که در یک زمان مشخص و از قبل تعیین شده بلوکی تولید نکرده باشد، به طور موقت از شبکه حذف خواهد شد.
این پلتفرم توانایی انجام هزاران تراکنش در یک ثانیه را دارد. همین مزایا ها باعث می شود تا ایاس یکی از بهترین بلاکچین هایی باشد که تا کنون به بازار عرضه شده است. اتریوم نزدیک بلاکچین به ایاس می باشد که توانایی انجام ۳۰ تراکنش در ثانیه را دارد. ترون نیز با کارکردی مشابه به ایاس و اتریوم می باشد که آینده ای روشن دارد.

الگوریتم توافق جمعی ایاس به چه شکل است؟
ارز دیجیتال ایاس از الگوریتم اثبات سهام پیروی می کند.
در این الگوریتم ،کاربرانی که توکن های ایاس را نگه دارند از طریق سیستم رای گیری که دائم برگزار می شود، می توانند تولید کنندگان بلوک ها را انتخاب کنند. افرادی که بخواهند در تولید بلوک شرکت کرده و یک فرصت برای تولید بلوک ها به او داده شود، نگهدارندگان توکن ها را می توانند قانع کنندتا به آنها رای دهند. نرم افزار Eos.IO که توسعه دهندگان ارز دیجیتال ایاس آن را ارائه می دهند، اجازه می دهد تا هر کس قادر به ساخت بلاکچین خودش بر روی آن باشد.
هر توسعه دهنده می تواند برای خودش توکن ساخته یا از توکن های Eos استفاده کند. این نرم افزار توانایی ایجاد بلوک در هر ۰.۵ ثانیه را دارد. در هر زمان از قبل مشخص شده تنها یک فرد مجاز است تا یک بلوک تولید کند.

اثبات سهام چیست؟
در اثبات سهام به دلیل حظور دارندگان واحد های ارزی به جای ماینر ها ،دیگر نیازی به سخت افزار یا مصرف برق بالا نیست. روند این کار به ای شکل است که : دارندگان رمز ارزها ، قسمتی از ارزهای دیجیتال خود را به شبکه اختصاص می دهند. سپس اعتبار سنجی بلاک ها را شروع می کنند. هر کاربری که بیشترین رمز ارز را داشته باشد، تعداد بیشتری بلاک را تایید و سپس پاداش نیز دریافت می کند. در مکانیسم اثبات کار داشتن بیش از ۵۰% از محاسبات شبکه می تواند شبکه را نابود کند. همچنین در مکانیسم اثبات سهام تنها با داشتن ۵۰% از واحد های ارزی موجود در یک شبکه ،می تواند شبکه را نابود کند.
تفاوت اثبات سهام نمایندگی شده با اثبات سهام در چیست؟
همانطور که قبلا هم گفته شد؛ توسعه دهندگان ایاس، با ارائه نرم افزار غیرمتمرکز امکان این را می دهد تا هرفردی بلاکچین خودش را بر روی آن بسازد. هر توسعه دهنده نیز می تواند برای خودش توکن ساخته یا از توکن EOS استفاده کند
اگر بخواهیم ساده تر بگوییم ، در سیستم اثبات سهام نمایندگی شده ، کاربرانی که دارای توکن هستند می توانند به شکل خودکار به ۲۰ نماینده رأی بدهند، بر خلاف آن در سیستم اثبات سهام همه در انجام تأیید تراکنش نقش داشته و پاداش دریافت می کنند.
نمایندگان پول خوبی از ایجاد بلاک بدست می آورند. بنابراین برای نماینده شدن انگیزه خوبی است.
برای نماینده شدن باید دارای شرایطی مانند :قدرت پردازش Cpu ، تعداد زیادی توکن و…. باشید. بنابراین رقابتی برای بهتر بودن و همچنین جلب رضایت مشتری به وجود می اید.
حال اگر نماینده ای کار خود را خوب انجام ندهد، در رأی گیری حذف شده و نماینده دیگری جایگزین او می شود.با انجام این کار علاوه بر بالا رفتن سرعت تراکنش ها کارمزد تراکنش ها نیز از بین می رود.

پشتیبانی درخواست های کاربران
ایجاد یک پلتفرم که قادر به پردازش کردن میلیون ها درخواست کاربران و تراکنش ها و معاملات روزانه باشد ، به دلیل استفاده گسترده از شبکه و همچنین تکنولوژی های مختلف، ضروری و مهم می باشد.
از آنجا که بسیاری از برنامه ها برای اینکه کار کنند باید به یک حد مشخصی کاربران داشته باشند ، بنابراین ایاس پلتفرمی طراحی کرده است که توانایی مدیریت تعداد زیادی از این کاربران را دارد.

کارکرد بهتر از نظر هزینه با توجه به حذف کارمزد
برای عملی کردن تمام نیاز های کاربران ، ایاس یک پلتفرم قابل اعتماد و کاملا رایگان برای اجرای تراکنش ها را ارائه می دهد، و در آن دیگر هیچ کدام از افراد شبکه مجبور به پرداخت کردن کارمزد برای خدماتی که ارائه می شود نیستند.

ویژگی های ارز دیجیتال EOS
۱)بالا بردن امنیت و ارائه نرم افزار های آپدیت
تمام اپلیکیشن های مبتنی بر بلاکچین ، دائما در حال به روز رسانی می باشند. ارز دیجیتال ایاس از قرارداد های هوشمند پشتیبانی می کند و از این روش امکان اضافه کردن ویژگی های جدید به اپلیکیشن های موجود را به توسعه دهندگان می دهد.
۲)زمان تاخیر کم
ایاس نسبت به درخواست های کاربران سریع عمل می کند و میزان تاخیر آن هیچ وقت بیش از چندین ثانیه نمی شود. برای جذب کاربران و حذف رقبای بلاکچینی ایاس ، این ویژگی بسیار مهم و ضروری می باشد. در نتیجه پشتیبانی سریع و با تاخیر خیلی کم از اولویت های ارز دیجیتال ایاس می باشد.
۳) عملکرد پایدار
ایاس عملکرد پیوسته و با سرعت بالایی در کنترل و مدیریت اپلیکیشن هایی که اجرای آنها نیاز به چندین مرحله است، را دارد.
۴) عمکرد مساوی و برابر
اپلیکیشن های غیر متمرکز مقیاس پذیر بیشتر ظرفیت کاری خودشان را در بین نودهای گوناگون و حتی واحد های پردازشی متفاوتی تقسیم می کنند. پلتفرم ایاس، از یک روش اجرایی موازی برای مدیریت اپلیکیشن های غیرمتمرکز (DApps) استفاده می کند.

ارائه قراردادهای هوشمند.
هر نوع قراردادی که در زندگی تجاری روزانه به منظور حاصل شدن اطمینان از توافق های بین طرفین با اهداف اجرای خدماتی مشخص و یا دسترسی به امکانات صورت می گیرد، توسط قراردادهای هوشمند می تواند پیاده سازی شود..
یک دارایی دیجیتال و یا مجموعه ای از ورودی ها یا قوانین را که به واسطه طرفین قرارداد پیگیری می شود را ، یک قرارداد هوشمند تعریف می کند. همچنین قراردادهای هوشمند ایاس نیز به همین شکل عمل می کنند.

خصوصیات بلاکچین EOS
ایاس مدعی است که پلتفرمش دارای ویژگی های زیر است:
۱)مقیاس پذیری : مقیاس پذیری بزرگترین مشکل در فضاهای مبتنی بر بلاکچین می باشد.
ویزا و پی پال به ترتیب ، ۱۶۰۰ و ۲۰۰ تراکنش را در ثانیه انجام می دهند. در مقابل آنها بیت کوین با ۸ تراکنش و اتریوم ۲۰ تراکنش در ثانیه را تایید تراکنش می کنند.
ایاس مدعی آن است که با استفاده از DPOS یا همان مکانیسم توافق اثبات سهام، به سادگی می تواند میلیون ها تراکنش را در ثانیه تآیید کند.

۲) انعطاف پذیری: بر اثر حمله DAO ،سیستم اتریوم با مشکل مواجه شد و توسعه دهندگان ناچار به فورک شدند.به دلیل استفاده ایاس از DPOS ، در صورت خرابی برنامه، سیستم اصلی به مشکل نخواهد خورد.

۳) حاکمیت : حاکمیت با شکل گیری قابلیت و انتخاب قانون توسط خود جامعه در EOS انتخاب می شود. قوانینی که برای شبکه توسط اعضا تعیین می شود، همه توسعه دهندگان برای استفاده از پروتکل باید از آن استفاده کنند.

.۴) پردازش برابر و مساوی: دستورالعمل های برنامه در بین چند پردازنده، در پردازش مساوی تقسیم می شود. با به اجرا در آمدن این کار، زمان اجرای آن برنامه نیز کاهش چشمگیری می یابد. ارز دیجیتال ایاس با استفاده از ارتباط ناهمزمان، مقیاس پذیری و قابلیت همکاری، پردازش موازی (Smart Contracts) یا همان قراردادهای هوشمند را فراهم می کند.

۵) مقیاس پذیری افقی: از آنجا که در مقیاس پذیری عمودی، با اضافه کردن قدرت پردازش بیشتر مقیاس پذیری انجام می شود، اما مقیاس پذیری افقی با تشکیل ظرفیت برای افزودن کامپیوتر و همچنین قدرت پردازش بیشتر ،شکل می گیرد.

۶) قابلیت همکاری: به توانایی یک سیستم کامپیوتری برای تبادل و استفاده از اطلاعات می باشد.

۷) سیستم عامل غیرمتمرکز: سیستم عامل غیر متمرکز از مهمترین ویژگی های رمز ارز EOS می باشد. برای ارزهای دیجیتال سیستم عامل ویندوز و مک را تصور کنید. هم اکنون اتریوم یک ابر کامپیوتر غیرمتمرکز است ،همچنین EOS ادعا می کند که یک سیستم عامل غیرمتمرکز می باشد.

بهترین کیف پول های ایاس EOS کدامند؟
به دلیل این توکن های EOS ، در حال حاظر مبتنی بر اتریوم هستند، برای ذخیره کردن آنها باید از کیف پول های رسمی اتریوم مانند MyEther Wallet و متامسک استفاده کرد. کیف پول های دیگر و صرافی ها نیز از این توکن پشتیبانی می کنند. اما سایت رسمی ایاس استفاده از کیف پول های اتریوم را برای بروز رسانی های بعدی توصیه می کند.در ادامه تعدادی از کیف پول های ایاس را نام میبریم:

کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس LEDGER NANO S

این کیف پول یکی از بهترین و امن ترین کیف پول ها است که در دسته کیف پول های سخت افزاری قرار می گیرد .کیف پول های سخت افزاری کلید خصوصی شما را آفلاین ذخیره می کنند و به این دلیل از امنیت خوبی برخوردار هستند.کیف پول های سخت افزاری برای سرمایه گذاری های بلند مدت و میزان سرمایه گذاری های سنگین مناسب هستند.این کیف پول یک نمایشگر و چند دکمه فیزیکی دارد که با استفاده از آن می توانید تراکنش ها را بررسی و تایید کنید.

کیف پول نرم افزاری Guarda

این کیف پول یک کیف پول چند ارزی است.و برای سیستم عامل های ویندوز،موبایل و حتی تحت وب در دسترس است.این کیف پول از تعداد زیادی از ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کند.و با آپدیت های مداوم به تعداد آن ها افزوده می شود.در این کیف پول به کاربران امکان تعویض ارزهای دیجیتال با یکدیگر را می دهد.همچنین خرید و فروش با استفاده از کارت های اعتباری نیز جزو امکانات این کیف پول است

کیف پول موبایلی Infinito

این کیف پول برای سیستم عامل های اندروید و Ios در دسترس است.و قابلیت استفاده از اثر انگشت برای قفل کردن را دارد.از امنیت خوبی برخوردار است چراکه کلیدهای خصوصی را به صورت افلاین ذخیره سازی می کند.این کیف پول از اکثر توکن های الگوریتم ERC20 پشتیبانی می کند.

 

کیف پول نرم افزاری GreyMass EOS Voter

 

این کیف پول برای نسخه دسکتاپ است و رابط کاربری ساده و راحتی دارد.به همین دلیل کاربران علاقمند بسیاری دارد که با استفاده از آن می توانند سرمایه خود را مدیریت کنند.در این کیف پول می توانید کوین های ایاس را ذخیره و تبادل کنید.برای سیستم عامل های مک ، لینوکس و ویندوز در دسترس است.

چگونه ایاس Eos بخرم؟
توکن EOS را از صرافی های زیادی می توان خرید. در حالت کلی دو روش برای خرید EOS توسط کاربران وجود دارد:
• خرید مستقیم با ارزهای سنتی همانند دلار یا ریال
• تبدیل رمز ارز های دیگر به EOS
خرید EOS با ریال یا دلار به چه صورت است؟
خرید با ریال: برای خرید مستقیم EOS با ریال می توان از طریق سایت های صرافی ایرانی می توان اقدام کرد. سایت های داخلی فقط بیت کوین یا در بعضی موارد اتریوم می فروشند. تعداد کمی از سایت های ایرانی هستند که EOS را به سبد فروششان اضافه کرده اند. در این صورت ابتدا از معتبر بودن سایت اطمینان حاصل کرده و سپس اقدام به خرید کنید.
خرید با دلار: این روش در سراسر جهان امکان پذیر است اما در برای کاربران ایرانی غیر ممکن است. برای خرید رمز ارزها با دلار ابتدا باید یک حساب بین المللی مانند مستر یا ویزا کارت داشته باشید. به دلیل تحریم های حال حاظر برای کاربران ساکن در ایران، نیاز به واسطه های زیادی می باشد که اینکار هزینه ها را بالا برده و علاوه بر آن مشکل ثبت نام کاربران ایرانی در سایت های معتبر خارجی نیز وجود دارد.
برای خرید مستقیم ایاس با دلار می توان از سایت های Kraken ،YoBit و Bitstamp اقدام کرد.

تبدیل رمز ارز های دیگر به EOS
رایج ترین روش خرید EOS و دیگر ارزهای دیجیتال مخصوصا برای کاربران ایرانی این است که: یک ارز دیجیتال دیگر مانند بیت کوین یا اتریوم را با استفاده از ریال خریده و سپس به صرافی های معتبر انتقال داده و آن را به EOS تبدیل کنند.
در ادامه به چند مورد از سایت هایی که کاربران ایرانی می توانند بیت کوین و اترویم را به EOS تبدیل کنند می پردازیم.

 

معرفی چند صرافی برای تبدیل ارز بیت کوین و اتریوم به ایاس
صرافی چنجلی ( Changelly )
این سایت Changelly در واقع یک صرافی نمی باشد. یک پلتفرم تبادل سریع برای ارزهای دیجیتال بوده که با بهترین کارمزد تبادل رمز ارزها را در بازار ارائه می دهد.
این ربات با پلتفرم هایی در زمینه ارزهای دیجیتال مانند پولونیکس و بیترکس هماهنگ می باشد. این ربات در کمترین زمان درخواست های خرید و فروش را در این پلتفرم ثبت و سپس بهترین قیمت حال حاظر که در صفحه اصلی به نمایش در آمده را انتخاب کرده و به کاربران نشان می دهد.
در چنجلی می توان چیزی حدود ۳۵ رمز ارز را خیلی سریع تبادل کرد.

صرافی ShapeShift
یکی دیگر از ساده ترین روش های تبدیل ارزهای دیجیتال، سایت شیپ شیفت می باشد.این پلتفرم یک محیط کاربری ساده داشته و هرکس می توند به آسانی ارز خود را درآن تبدیل کند. این سیستم ارز شما را ذخیره نمی کند بنابراین دیگر نگران بلوکه شدن حساب و دارایی هایتان نباشید. این صرافی دارای امنیت بالایی می باشد.

صرافی Binance
صرافی بایننس نیز روش مناسبی برای خرید EOS می باشد. صرافی بایننس به دلیل اینکه در چین می باشد احتمال تحریم و بلوکه شدن پول ها بسیار پایین است. این سایت برای کاربران ایرانی هم قابل استفاده می باشد. این صرافی علاوه بر اینکه می تواند به عنوان کیف پول ، سرمایه های مارا ذخیره کند، همچنین میتوان با خرید و یا شارژ کردن بیت کوین یا دیگر رمز ارزها اقدام به خرید EOS نماییم. اما پیشنهاد می شود تا ارزهای خود را به یک کیف پول امن دیگر انتقال دهید.
صرافی Hitbtc
این پلتفرم هم همانند بایننس دارای محیظی خوب برای خرید و فروش EOS و دیگر ارزهای دیجیتال می باشد. ریسک بلوکه شدن در این صرافی بسیار بالا می باشد، بنابراین به سرعت بعد از خرید دارایی خود را به یک کیف پول امن منتقل کنید.

منبع: https://www.zoomarz.com/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *