با عرض خوش آمد، برای خرید پکیج آموزشی، ابتدا در سایت ثبت نام نموده سپس اقدام به خرید نمایید. برای خرید دوره به بخش "دوره های آموزشی" مراجعه نمایید.
0

ماینرهای ASIC چیست؟

حالت شب

ASIC ها یا “مدارهای مجتمع با کاربرد خاص” سخت افزار تخصصی هستند که برای انجام یک فعالیت واحد طراحی شده اند.

ASIC بسیار محبوب است زیرا می تواند رمزارزهای “اثبات کار” مانند بیت کوین را به طرز بسیار سودآوری استخراج کند. برخی از شرکت ها صدها میلیون دلار در ASIC سرمایه گذاری کرده اند.

این امر باعث شده است که استخراچ بیت کوین و سایر کوین ها با ASIC از طریق سخت افزارهای سنتی مانند رایانه ساده شما سودآور نباشند.

این وضعیت به مانعی برای ورود دیگران تبدیل شده و منجر به نگرانی هایی در مورد متمرکز بودن شده است، این بدان معناست که چند سازمان سهم زیادی از نرخ هَش یا توان خروجی در شبکه را کنترل می کنند.

از آنجا که اثبات کار فقط زمانی ایمن است که اکثر ماینرها صادق باشند، بسیاری از آلت کوین ها ظهور کرده اند که از الگوریتم های استخراج جایگزین برای جلوگیری از ASIC استفاده می کنند.

برخی در حال بررسی پیشنهادهایی مانند تغییر دوره ای الگوریتم های استخراج یا اتخاذ روش “اثبات سهام” برای بی فایده نشان دادن ASIC ها هستند.

ASIC واقعیتی است که کاربران رمزنگاری باید با آن دست و پنجه نرم کنند زیرا تأثیر زیادی بر اکوسیستم رمزارز در حال حاضر و احتمالاً در آینده دارند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *