با عرض خوش آمد، برای خرید پکیج آموزشی، ابتدا در سایت ثبت نام نموده سپس اقدام به خرید نمایید. برای خرید دوره به بخش "دوره های آموزشی" مراجعه نمایید.
0

قانون گذارن آمریکایی قوانین جدیدی را در خصوص استیبل کوین ها منتشر کردند!

حالت شب

یک گروه از قانون گذاران اقتصادی در ایالات متحده ی آمریکا، قوانین جدیدی را در خصوص استیبل کوین ها ارائه دادند.

یکی از موضوعات مهم در قانون گذاری در خصوص ارز های دیجیتال، قوانین مربوط به استیبل کوین ها بوده است و این موضوع در جلسه ی گروه اقتصادی ریاست جمهوری آمریکا در تاریخ ۲۳ دسامبر(۳ دی) نیز به یکی از موضوعات اصلی تبدیل شده است. این گروه اقتصادی متشکل از نمایندگانی از وزارت خزانه داری، فدرال رزرو، کمیسیون صرافی ها و اقتصاد و همچنین کمیسیون معاملاتی آتی کالا می باشد.

چیزی که مشخص است این است که نتیجه ی این جلسه تغییر رویه ی آنچنان گسترده ای را عنوان نکرده است و بر این موضوع تاکید شده است که صادر کنندگان استیبل کوین ها باید از تمامی قوانین اقتصادی تبعیت کنند. قانون گذاران معتقد هستند که شرکت های صادر کننده ی استیبل کوین ها باید قبل از ورود به بازار، سیستمی داشته باشند که تمامی الزامات قوانین مربوط به ضد پولشویی را رعایت کند.

همچنین آنها استیبل کوین ها را به عنوان یک ارز و یا کالا تلقی نکردند و قوانین ساده تری نسبت به اوراق بهادار برای آنها در نظر نخواهند گرفت. در متن اعلامیه ی این گروه آمده است:

” بر اساس طراحی و دیگر فاکتور ها، یک استیبل کوین ممکن است به عنوان یک وثیقه، کالا و یا اوراق مشتقه در قانون فدرال ایالات متحده ی آمریکا، شناخته شود.”

این سخن نشان دهنده ی تعهد این کمیته به منظور بهره بردن از مزایای این نوآوری و همچنین فراهم آوردن امنیت ملی و پایداری اقتصادی می باشد.

همیشه شک و تردید های زیادی میان قانون گذاران با ورود تکنولوژی های جدید وجود دارد. مخصوصا آن تکنولوژی هایی که هدفشان تغییر دادن عملکرد پول می باشد.

برایان پی بروکز در مورد این سخنان جدید گفت:

” این گروه به یک توازن سازنده رسیده است که نشان می دهد آن ها نقش مهم و ارزشمند استیبل کوین ها در اقتصاد ملی و جهانی آمریکا را فهمیده اند. همچنین آن ها می دانند که باید از چنین ابزار اقتصادی به گونه ای استفاده کنند که منجر به وقوع جرم و نا امنی در سطح ملی نشود. “

می توان گفت که این گروه اقتصادی این بار نظر مساعد تری را نسبت به استیبل کوین ها نسبت به دیگر نهاد های قانون گذار داشته است. چندی پیش قانونی ارائه شد که نود های شبکه ی بلاک چینی را به عنوان فراهم آورندگان سرویس مالی می شناخت.

همچنین جامعه ی رمزارزها بار ها شاهد قانون گذاری های یک شبه بوده است. به عنوان مثال می توان به قانون اخیر کیف پول های رمزارزها که توسط وزارت خزانه داری وضع شد، اشاره کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *