با عرض خوش آمد، برای خرید پکیج آموزشی، ابتدا در سایت ثبت نام نموده سپس اقدام به خرید نمایید. برای خرید دوره به بخش "دوره های آموزشی" مراجعه نمایید.
0

فروش اوراق قرضه ۶۵۰ میلیون دلاری توسط ماکرواستراتژی برای تأمین مالی خرید بیت کوین

حالت شب

ماکرواستراتژی، یک شرکت پیشرو در زمینه کسب و کار، روز جمعه اعلام کرد که برای تأمین مالی خریدهای بیشتر بیت کوین (BTC) به ارزش ۶۵۰ میلیون دلار اوراق قرضه قابل تبدیل جمع آوری کرده است، که این امر از اعتقاد راسخ مدیر عامل مایکل سایلور به این دارایی دیجیتال پیش رو پرده بر می دارد.

این شرکت جمعه تأیید کرد که ۶۵۰ میلیون دلار اوراق قابل تبدیل با نرخ ۰٫۷۵۰٪  و با سررسید سال ۲۰۲۵ فروخته است. نرخ بهره به صورت نیم سال در ۱۵ ژوئن و ۱۵ دسامبر از سال ۲۰۲۱ قابل پرداخت است.

طبق اعلامیه مطبوعاتی:

“ماکرواستراتژی قصد دارد سود خالص حاصل از فروش اوراق در بیت کوین را مطابق با سیاست ذخیره خزانه داری خود تا زمان شناسایی نیازهای سرمایه در گردش و سایر اهداف عمومی سرمایه گذاری کند.”

این اوراق بهادار طبق قانون ۱۴۴A قانون اوراق بهادار سال ۱۹۳۳ منتشر شده است و فقط برای سرمایه گذاران نهادی در دسترس خواهد بود.

این افزایش فقط چند روز پس از آنکه شرکت برای اولین بار اعلام کرد قصد دارد از سود اوراق قرضه برای خرید بیت کوین بیشتر استفاده کند، نهایی شد. هدف ماکرواستراتژی در ابتدا افزایش سرمایه ۴۰۰ میلیون دلاری بود اما اکنون با ۶۵۰ میلیون دلار، شرکت می تواند بیش از  ۳۶،۳۰۰ بیت کوین را با قیمت های فعلی خریداری کند.

ماکرواستراتژی اوایل امسال وقتی اعلام کرد که بیشتر ترازنامه خود را به بیت کوین تبدیل می کند، جهان را شوکه کرد. در آن زمان، مدیر عامل شرکت مایکل سایلور گفت که شرکت وی روی یک یخ ذوب شده ۵۰۰ میلیون دلاری نشسته است.

این شرکت در حال حاضر دارای ۴۰،۸۲۴ بیت کوین می باشد که ارزشی بیش از ۷۳۴ میلیون دلار است. این رقم سود تقریبی ۲۶۰ میلیون دلار از قیمت خرید پایه را نشان می دهد.

تحلیلگران وال استریت نگرانند که ماکرواستراتژی بیش از تحت تاثیر بیت کوین قرار گرفته است ، در حالی که یک دهه بی ثباتی بسیاری از سرمایه گذاران نهادی را تا همین اواخر در حاشیه نگه داشته است. سیتی بانک اخیراً به دلیل تمرکز “نامتناسب” در بیت کوین، سیگنال ماکرواستراتژی را  از “خنثی” به “فروش” تغییر داد.

ماکرواستراتژی ممکن است بزرگترین دارنده بیت کوین شرکتی باشد، اما این شرکت تنها نیست. روز پنجشنبه، شرکت بیمه مستقر در ماساچوست MassMutual اعلام کرد که ۱۰۰ میلیون دلار بیت کوین برای حساب سرمایه گذاری عمومی خود خریداری کرده است، این خرید آن را به یکی از بزرگترین شرکت های دارنده بیت کوین تبدیل کرده است. شرکتهای تجاری عمومی مانند Galaxy Digital (GLXY) ، Square (SQ) و (Hut 8 Mining Corp (Hut-8 بین ۳۶ تا ۱۳۴ میلیون دلار در بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند. اکنون هر کدام از این شرکت ها با سود قابل توجهی روبرو شده اند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *