با عرض خوش آمد، برای خرید پکیج آموزشی، ابتدا در سایت ثبت نام نموده سپس اقدام به خرید نمایید. برای خرید دوره به بخش "دوره های آموزشی" مراجعه نمایید.
0

سپرده گذاری های گسترده عامل اصلاح ۱۶ درصدی بیتکوین در ۲۴ ساعت گذشته

حالت شب

قیمت بیت کوین (BTC) در تاریخ ۲۶ نوامبر از زمان دستیابی به اوج خود در ۱۹،۴۸۴ دلار در روز گذشته ، با ۱۶ درصد کاهش به ۱۶۳۳۴ دلار رسید. داده ها حاکی از آن است که سپرده گذاری های گسترده، نیروی محرکه اصلاحات گسترده بوده است.
افت ناگهانی قیمت بیت‌کوین هم‌زمان با واریز مقدار زیادی از این ارز دیجیتال توسط سرمایه‌گذاران به صرافی‌ها رخ می‌دهد.
قبل از پولبک، تعداد قراردادها و معاملات آتی بیتکوین به بالاترین حد خود رسید. همچنین بیش از حد شلوغ بودن بازار مشتقات یکی از دلایل دیگر افت بیتکوین بود.


حجم معاملات آتی بیتکوین

ترکیبی از دو عامل باعث افت سریع قیمت بیتکوین در کنار افزایش حجم معاملات آتی شد.
بیش از یک میلیارد دلار قرارداد آتی منحل شد که مشابه سقوط ۱۲ مارس بود. به عنوان مثال صرافی شیکاگو انحلال حجم ۱٫۸ میلیارد دلاری را تجربه کرد – که بالاترین رقم تاکنون می باشد.

چه چیزی باعث سپرده گذاری های آبشاری شد؟

با شروع افت قیمت بیت کوین، میانگین ورودی به صرافی ها افزایش یافت. این نشان می دهد که نهنگ ها یا سرمایه گذاران بزرگ در صرافی های عمده از جمله Coinbase فروش زیادی داشتند.


میانگین ورودی بیت کوین

کی یانگ جو ، خالق پلتفرم تحلیل درون زنجیره ای CryptoQuant گفته است شاخص میانگین ورودی به صرافی ها فشار فروش نهنگ ها را نشان می دهد.
فروش نهنگ ها باعث شد قیمت بیت کوین به حدود ۱۸۰۰۰ دلار کاهش یابد. از سوی دیگر احتمالاً تعداد زیادی از قراردادهای طولانی مدت با بهره زیاد منجر به یک فشار فروش شده است.
طی چند ساعت، بیت کوین با ثبت سقوطی مشابه مارس، تا ۱۶،۳۳۴ دلار کاهش یافت. داده ها حاکی از آن است که قراردادهای آتی به ارزش نزدیک به ۱٫۹ میلیارد دلار در روز منحل شده است.
به گفته Glassnode ، یک شرکت تجزیه و تحلیل داده های بازار ، Binance Futures بیشترین جهش را در نقدشوندگی های ۴۲۵ میلیون دلاری تنها در دو ساعت در ۳ صبح و ۸ صبح شاهد بوده است.

نقد شوندگی‌های ساعتی پوزیشن‌های خرید در معاملات آتی بیت کوین به ثبت رسید:
۲۶۲ میلیون دلار در ساعت ۳ صبح
۱۶۳ میلیون دلار در ساعت ۸ صبح به وقت جهانی
به دلیل نرخ بالای بودجه، نوسانات گسترده قیمت پس از یک پولبک جزئی تا حد زیادی انتظار می رفت. مدت طولانی است که بازار از ابتدای نوامبر خرید BTC را تجربه کرده است که خطر اصلاح شدید بیت کوین را افزایش می دهد.

حالا چه اتفاقی می افتد؟

کتاب سفارشات مبادلات عمده از بین رفت و در نتیجه، بازار ارزهای رمزنگاری شده شاهد اصلاح عریض و کوتاه مدت بودند.
سه سناریو بالقوه برای بیت کوین در کوتاه مدت وجود دارد. اول، می تواند به سرعت بهبود یابد و به ۱۸۰۰۰ دلار برسد. دوم، می تواند روند نزولی خود را تا منطقه اصلی پشتیبانی بعدی با ۱۳،۷۰۰ دلار ادامه دهد. سوم، این می تواند محدوده داشته باشد و به بازار مشتقات امکان ایجاد ثبات را بدهد.
اما، یک مورد در مورد معیار وجود دارد. Glassnode دریافت که تعداد نهنگ های بیت کوین به بالاترین حد خود در تاریخ رسیده است.
این بدان معنی است که هنوز فشار بالقوه زیادی برای فروش وجود دارد که می تواند از طریق سرمایه گذاران با ارزش خالص باشد. تحلیلگران Glassnode در تاریخ ۲۵ نوامبر گفتند:

تعداد نهنگ های بیت کوین (نهادهایی که حداقل ۱۰۰۰ بیت کوین دارند) پس از بیش از ۴ سال به ATH جدید رسیده است. موجودیت مجموعه ای از آدرس های شبکه است که توسط همان فرد/موسسه کنترل می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *