با عرض خوش آمد، برای خرید پکیج آموزشی، ابتدا در سایت ثبت نام نموده سپس اقدام به خرید نمایید. برای خرید دوره به بخش "دوره های آموزشی" مراجعه نمایید.
0

سالروز ۴۶ سالگی ساتوشی ناکاموتو خالق بیتکوین

حالت شب

یک پروفایل آنلاین برای ساتوشی ناکاموتو، نام مستعار خالق بیت کوین ، حاکی از تولد فرخنده وی در ۵ آوریل ۱۹۷۵ است.

هشتاد و هشت سال پیش در چنین روزی، دولت فدرال ایالات متحده با صدور فرمان ۶۱۰۲ ، مالکیت خصوصی شهروندان بر طلا را غیرقانونی دانست. با توجه به مشخصات تأیید شده برای نام مستعار خالق بیت کوین در تالارهای گفتگوی بنیاد P2P ، به طور تصادفی، این قدم فراتر از سیاست های پولی دستور گرفته شده توسط دولت ، تاریخ انتخاب شده است. این تصادفی نیست که نمایه این تاریخ را منعکس می کند. ساتوشی همچنین سال را ۱۹۷۵ انتخاب کرد ، سالی که حکم اجرایی ۶۱۰۲ لغو شد. با توجه به مشخصات تأیید شده برای خالق نام مستعار بیت کوین در تالارهای گفتگوی بنیاد P2P همزمان بودن انتخاب روز تولد ساتوشی ناکاموتو با این تصمیم دولت اتفاقی نیست.

این انتخاب نمایانگر درک ساتوشی از برخورد تاریخی دولت با سیاست های پولی و تأثیرات آن بر شهروندان است. حتی می توان این استدلال را داشت که ساتوشی با انتخاب سال تولد ۱۹۷۵ ، هویت مستعار خود را برای پایان دادن به کنترل دولت بر پول به کار برده است.

از آنجایی که ساتوشی ناپدید شده است و آخرین بار تنها در سال ۲۰۱۰ حرف و حدیث هایی درباره او شنیده شد، کسی قادر به توضیح جزئیات علت انتخاب این تاریخ نیست.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *