با عرض خوش آمد، برای خرید پکیج آموزشی، ابتدا در سایت ثبت نام نموده سپس اقدام به خرید نمایید. برای خرید دوره به بخش "دوره های آموزشی" مراجعه نمایید.
0

رالی تسکین دهنده بیت کوین در راه است – آیا بیتکوین می تواند قیمت ۱۸ هزار دلار پس بگیرد؟

حالت شب

قیمت بیت کوین در آخر هفته افزایش می یابد اما آیا این فقط یک رالی تسکین دهنده است یا بیتکوین می تواند حرکت صعودی را بدست آورد؟


قیمت بیت کوین (BTC) در هفته گذشته به شدت کاهش یافت و از ۱۹،۵۰۰ دلار به ۱۶،۰۰۰ دلار کاهش یافت. اصلاحات هرگز به صورت روان انجام نمی شوند و اغلب ناگهانی و دردناک است. اصلاح اخیر تفاوت چندانی ندارد زیرا افت در چند ساعت رخ داده است.
از آن زمان، قیمت بیت کوین بیش از ۱۶۰۰۰ دلار تحکیم شده، که پایین ترین سطح موقتی را نشان می دهد. سوال اصلی این است که آیا اصلاح به پایان رسیده است یا خیر؟ یک عامل تعیین کننده این است که آیا قیمت BTC می تواند سطح مهمی را که از حرکت بعدی صعودی پشتیبانی می کند، پس بگیرد یا نه.

بیت کوین در میانه راه رالی تسکین دهنده آخر هفته است


چارت یک روزه BTC/USD

همانطور که نمودار روزانه نشان می دهد، یک منطقه پشتیبانی حیاتی در حدود ۱۶۰۰۰ دلار منطقه ایجاد شده است. قیمت بیت کوین روند صعودی را در بازه های زمانی کمتری از دست داد، در این جا بود که واکنش زنجیره ای سپرده گذاری ها یا لیکوئید شدن رخ داد. این واکنش زنجیره ای باعث شد که قیمت به سمت پایین شتاب بگیرد.
قیمت بیت کوین مرتباً بالا و پایین می رود. هنگامی که این اتفاق می افتد، تایم فریم روزانه سطح حمایت مهمی را برای نگهداری مشخص می کند که از طریق آن منطقه حدود ۱۶۰۰۰ دلار یک منطقه بزرگ برای نگهداری است.
نمودار حمایت موقت و برگشت از این منطقه را نشان می دهد، زیرا قیمت بیت کوین در حال حاضر ۱۴۰۰ دلار بالاتر از سطح حمایت است.

بیت کوین برای بدست آوردن حرکت صعودی باید ۱۸۰۰۰ دلار را بشکند


چارت یک ساعته BTC/USD

چارت ساعتی شکسته شدن حمایت ۱۸،۶۰۰ دلاری را نشان می دهد که باعث واکنش سپرده گذاری و لیکوئید شدن به سمت پایین شد.
با این حال ، در طی این اصلاح، برخی از سیگنال های تایم فریم پایین تر، مقاومت بسیار مهمی را از سطح ۱۸۰۰۰ دلار نشان می دهند. قیمت بیت کوین تا منطقه حمایتی در ۱۷،۲۰۰ دلار کاهش یافت، اندکی جهش کرد، اما نتوانست ۱۸۰۰۰ دلار را بشکند.
با ناکامی در شکستن سطح ۱۸۰۰۰ دلار، در این جا یک منطقه مقاومت ایجاد می شود. این ناحیه مقاومت برای حفظ حرکت صعودی باید شکسته شود و سپس در تایم فریم های پایین تر صعود کند.
مانع بعدی در منطقه ۱۸،۶۰۰ دلار قرار دارد که در روند قبلی صعودی نتوانست حمایت را حفظ کند.

کل ارزش بازار برای نزول بیشتر آماده است


چارت یک روزه ارزش بازار رمزارز

نمودار روزانه ارزش بازار یک شکست آشکار را نشان می دهد، زیرا کل سرمایه بازار پس از رسیدن به سطح ۱٫۶۱۸ فیبوناچی به طور قابل توجهی کاهش یافت.
با این حال، بخش صعودی در بالاترین سطح جدید و شکست بالاتر از منطقه مقاومت ۴۰۰ میلیارد دلاری است.
در این دوره، منطقه مقاومت عظیم در ۴۰۰ میلیارد دلار هرگز تأیید مجدد را دریافت نکرد. از این منظر، احتمالاً شاهد اصلاح بیشتر تا ۴۰۰ میلیارد دلار برای تأیید حمایت از منطقه مقاومت قبلی خواهیم بود.

سناریوی احتمالی بیت کوین چیست؟


چارت یک روزه BTC/USD

محتمل ترین سناریو، صعود تسکین دهنده به سمت منطقه ۱۸۰۰۰ تا ۱۸،۵۰۰ دلار است. از این طریق، منطقه ۱۸۰۰۰ تا ۱۸،۵۰۰ دلار نقشی اساسی در سناریوی توصیف شده ایفا می کند.
اگر ۱۸۰۰۰ تا ۱۸،۵۰۰ دلار شکسته شود، یک صعود پایدار به بالاترین سطح جدید بسیار محتمل است. با این حال، ناکامی در شکستن این منطقه مقاومت، محدوده جدیدی ایجاد می کند.
این محدوده بین ۱۶۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ دلار عمل می کند که در آن مقاومت ۱۸۰۰۰ دلاری، تأیید یک پایین ترین سطح جدید است.
این سطوح روند نزولی را نشان می دهد و بنابراین بازار می تواند انتظار اصلاحات بیشتری را داشته باشد.
در این صورت، اصلاح تا ۱۴۰۰۰ دلار در این مرحله بعید نیست، زیرا این بالاترین حد در ژوئن ۲۰۱۹ است و می تواند حمایت / مقاومت گسترده ای را برای بازارها تضمین کند.
اگر قیمت بیت کوین بالاتر از ۱۴۰۰۰ دلار را حفظ کند، احتمالاً رالی بعدی قیمت بیت کوین آن را به بالاتر از قیمت ۳۰،۰۰۰ دلار می رساند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *