با عرض خوش آمد، برای خرید پکیج آموزشی، ابتدا در سایت ثبت نام نموده سپس اقدام به خرید نمایید. برای خرید دوره به بخش "دوره های آموزشی" مراجعه نمایید.
0

دو دقیقه با بلاکچین

حالت شب

بلاکچین یک فناوری نرم افزاری نظیر به نظیر است که از یکپارچگی اطلاعات دیجیتالی محافظت می کند. این فن آوری با هدف ایجاد تجارت جایگزین بیت کوین به وجود آمد اما ممکن است برای سایر رمزارزها، خدمات امضای آنلاین ، سیستم های رأی گیری و سایر برنامه ها مورد استفاده قرار گیرد.

همه از پول کاغذی استفاده می کنند. وقتی اسکناس ۱۰ دلاری دریافت می کنید ، به جعلی نبودن آن اطمینان می کنید. اگر در عوض کسی ایمیلی برای شما ارسال کند که می گوید “اینجا ۱۰ دلار است” احتمالاً به آن اعتماد نخواهید کرد. اما وقتی “انتقال پول” انجام می دهیم، از خودپرداز استفاده می کنیم یا با کارت سپرده پرداخت می کنیم این دقیقاً همان کاری است که ما انجام می دهیم. ما در حال ارسال پول در یک پیام دیجیتالی هستیم.

برای اطمینان از اینکه هیچ کس تقلب نمی کند یا پولی را که ندارد ارسال نمی کند، این “پیام ها” از طریق چند بانک معتبر انجام می شود که همه چیز را ثبت می کنند. آنها می دانند که هر کس چه مقدار پول دارد و برای هر معامله آن را به درستی کسر می کنند.

اما این هزینه زمانی گران می شود که هر دقیقه یک میلیون معامله در سراسر جهان انجام شود. اکونومیست تخمین می زند که بانک ها برای پردازش این پرداخت ها در سال ۲۰۱۴ بیش از ۱٫۷ تریلیون دلار از ما کسر کرده اند. این حدود ۲٪ کل اقتصاد جهان است! با استفاده از بلاکچین می توانیم مقدار زیادی از این هزینه را پس انداز کنیم زیرا این امر به ما امکان می دهد درست مانند ارسال ایمیل، پول ارسال کنیم.

بلاکچین به جای ارسال اطلاعات زیادی از طریق چند سرور، از هزاران رایانه شخصی در اینترنت استفاده می کند. تمام تراکنش ها کپی می شوند و بین هر رایانه ای در یک کتاب حسابداری گسترده به نام دفتر کل بررسی می شوند، بررسی می شوند که در مقیاس وسیعی امن است.

بلاکچین به ما امکان ایجاد پول ایمن بصورت آنلاین را نمی دهد بلکه به ما امکان می دهد از هرگونه اطلاعات دیجیتالی محافظت کنیم. این می تواند شامل کارتهای شناسایی آنلاین ، برگه های رأی دهندگان ، قراردادها و بسیاری دیگر از “ابزارهای قانونی” باشد که بوروکراسی را به قرن ۲۱ می رساند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *