با عرض خوش آمد، برای خرید پکیج آموزشی، ابتدا در سایت ثبت نام نموده سپس اقدام به خرید نمایید. برای خرید دوره به بخش "دوره های آموزشی" مراجعه نمایید.
0

دادگاه پاریس الكساندر وینیك را به پنج سال زندان محكوم كرد

حالت شب

سالها پس از دستگیری، سرانجام وینیک محکوم شد.

پس از سالها بحث در مورد استرداد، سرانجام الکساندراز طریق بیت کوین (BTC) به پولشویی می پرداخت توسط دادگاه فرانسه محکوم شد.

براساس گزارش ۷ دسامبر نوایا گازتا، وینیک علاوه بر جریمه ۱۰۰۰۰۰ یورویی به “پولشویی به عنوان عضوی از یک گروه جنایتکار سازمان یافته و ارائه اطلاعات نادرست درباره منشا درآمد” به پنج سال زندان محکوم شده است (۱۲۱۰۰۰ دلار).

به گفته بی بی سی، دادگاه اتهامات مربوط به باج افزار معروف به Locky را تا حدی لغو کرد. در زمان انتشار این مطلب، گزارش های آنلاین مشخص نمی کنند که آیا حکم وینیک مربوط به نقش کلیدی وی در بورس اینترنتی بی تی سی ای BTC-e  است – که اکنون از بین رفته – یا نه.

پیش از این وینیک دخالت خود در بورس اینترنتی بی تی سی ای را انکار کرد و ادعا کرد که او فقط یک کارمند است. وی گفت که حقوق ماهانه وی در بورس BTC-e بالغ بر ۱۰۰۰۰ یورو است.

گفته می شود وینیک مغز متفکر یک طرح پولشویی بین المللی است که بیش از ۴ میلیارد دلار جریان سرمایه از طریق BTC-e پولشویی کرده است.

وینیک – که مستر بیتکوین نامیده می شود – اولین بار در ژوئیه ۲۰۱۷ در یونان به جرم شرکت در عملیات BTC-e دستگیر شد. از زمان دستگیری، تعدادی از حوزه های قضایی خواستار استرداد وی شدند، از جمله ایالات متحده و روسیه که وینیک شهروند آن ها محسوب می شود. وینیک در سال ۲۰۱۸ به اتهام کلاهبرداری و پولشویی به فرانسه استرداد شد.

در ژوئن ۲۰۲۰، گزارش شده است که پلیس نیوزیلند ۹۰ میلیون دلار مربوط به پرونده وینیک را علیه وی بازیابی کرده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *