با عرض خوش آمد، برای خرید پکیج آموزشی، ابتدا در سایت ثبت نام نموده سپس اقدام به خرید نمایید. برای خرید دوره به بخش "دوره های آموزشی" مراجعه نمایید.
0

تحلیل قیمتی رمزارزهای بیت کوین، اتریوم، ریپل، لایت کوین، بیت کوین کش، چین لینک، کاردانو، پولکادات، بایننس کوین، استلار لومنز

حالت شب

به نظر می رسد اصلاحات در سطح بازار ادامه خواهد داشت زیرا بیت کوین و بیشتر آلت کوین های بزرگ با فروش بالا روبرو هستند.

قیمت بیت کوین (BTC) طی چند روز گذشته به تدریج در حال کم شدن است و همین امر باعث شده است که تعداد کمی از سرمایه گذاران نگران باشند که دوباره اصلاح شدید یا بازار خرسی مشابه بازار ۲۰۱۸ اتفاق بیفتد. با این حال، تفاوت عمده ای بین بازار گاوی قبلی و بازار فعلی وجود دارد.

قابل توجه ترین تفاوت ورود سرمایه گذاران سازمانی است. آخرین موسسه ای که در BTC سرمایه گذاری کرده است، شرکت بیمه مستقر در ماساچوست به نام MassMutual است که اخیرا ۵،۴۷۰ بیت کوین را به قیمت تقریبی ۱۰۰ میلیون دلار خریداری کرده است.

تا به امروز، بازیگران مختلفی از مدیران صندوق های هجینگ گرفته تا شرکت های سهامی عام و اکنون یک شرکت بیمه ۱۶۹ ساله بیت کوین خریداری کرده اند.

عملکرد روزانه رمزارزها

معمولا سرمایه گذاران سازمانی سهام خود را با هر اصلاحی به فروش نمی رسانند زیرا آنها فقط پس از در نظر گرفتن اصول فاندامنتال در بلندمدت  اقدام به خرید می کنند. از این رو، بیشتر افت قیمت ها را به عنوان فرصتی برای افزودن به دارایی های خود تلقی می کنند.

روچیر شارما (Ruchir Sharma)، استراتژیست ارشد جهانی در مدیریت سرمایه گذاری مورگان استنلی، گفته است که به دلیل “افزایش بی اعتمادی به گزینه های سنتی”، سلطنت دلار به عنوان ارز ذخیره جهان در حال پایان است و بیت کوین می تواند از این وضع به نفع خود بهره ببرد.

با وجود چندین سرمایه گذار سازمانی که دیدگاه صعودی و مثبتی نسبت به بیت کوین دارند، می توان امید داشت که هر اصلاحی احتمالا موسسات بیشتری را جذب می کند که ممکن است از ریزش ها به عنوان فرصتی برای خرید استفاده کنند.

بیایید ۱۰ رمزارز برتر را تجزیه و تحلیل کنیم و سطح حمایت مهم را در جایی که خریداران ممکن است وارد بازار شوند، شناسایی کنیم.

 

بیت کوین (BTC / USD)

سایه بلند در کندل ۹ دسامبر نشان می دهد که خریداران در افت زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۸،۲۸۳ دلار) اقدام به خرید کرده اند اما آنها نتوانستند حرکت را در ۱۰ دسامبر حفظ کنند. بیت کوین (BTC) دوباره تسلیم فشار فروش شد و در زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بسته شد.

نمودار روزانه BTC / USDT

همانطور که از سایه بلند روی کندل دیده می شود.، امروز خریداران دوباره در حال افت هستند. این نشان می دهد که سطح پایین تر همچنان خریداران را به خود جلب می کند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه مسطح شده و شاخص مقاومت نسبی (RSI) نزدیک به نقطه میانی است که نشان دهنده یک تثبیت کوتاه مدت است.

جفت ارز BTC / USD در حال حاضر در یک کانال نزولی معامله می شود. اگر فروشنده ها قیمت خود را در زیر خط روند صعودی برسانند، حمایت بعدی در خط روند پایین کانال نزولی است. اگر این حمایت نیز شکسته شود، این کاهش می تواند تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه با قیمت ۱۶،۵۲۵ دلار گسترش یابد.

خریداران به احتمال زیاد از سطح ۱۶۱۹۱،۰۲ دلار دفاع می کنند. اگر قیمت از این حمایت بازگردد، نشان دهنده یک تثبیت احتمالی در محدوده وسیعی است. از طرف دیگر، اگر خریداران بتوانند روند بهبودی را حفظ کنند و قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برگردانند، این جفت ارز می تواند به خط روند بالایی کانال صعود کند.

شکست کانال می تواند مجدداً منجر به آزمایش مجدد منطقه مقاومت ۱۹،۵۰۰ تا ۲۰،۰۰۰ دلار شود.

 

اتریوم (ETH/USD)

اتر (ETH) در حال حاضر در یک کانال نزولی در حال معامله است. خریداران نتوانستند در بازگشت ۹ دسامبر کاری کنند و قیمت در ۱۰ دسامبر بار دیگر کاهش یافت. این نشان می دهد که معامله گران در رالی ها اقدام به فروش می کنند.

نمودار ETH / USDT روزانه

فروشنده ها در حال حاضر سعی دارند قیمت زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵۵۸ دلار) را حفظ کنند. در صورت موفقیت، جفت ارز ETH / USD می تواند تا حمایت اصلی بعدی با ۴۸۸.۱۳۴ دلار کاهش یابد، دقیقاً زیر SMA 50 روزه با ۴۹۱ دلار. خریداران احتمالاً با قدرت از این منطقه دفاع می کنند.

اگر جفت ارز از این منطقه برگردد، این یک محدوده معاملاتی در نوسان بین ۴۸۸.۱۳۴ دلار تا ۶۲۲.۸۰۷ دلار خواهد بود.

بر خلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و از بالای کانال شکسته شود، این نشان می دهد که اصلاح به پایان رسیده است. سپس خریداران سعی می کنند قیمت را به مقاومت بالاسری در ۶۲۲.۸۰۷ دلار برسانند.

احتمال وقوع هر دو احتمال یکسان است زیرا میانگین متحرک نمایی متوسط ​​۲۰ روزه و RSI نزدیک نقطه میانی تعادل بین خریداران و فروشنده ها را نشان می دهد.

 

ریپل (XRP/USD)

XRP حمایت ۰٫۵۰ دلار بازپس گرفت و در ۹ دسامبر بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰٫۵۴ دلار) بسته شد. امروز قیمت دوباره کاهش یافت اما گاوها در تلاشند از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه دفاع کنند.


نمودار XRP/USD روزانه

اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه باقی بماند، این نشان می دهد که خرس ها قدرت خود را از دست می دهند. میانگین متحرک نمایی متوسط ۲۰ روزه و RSI بالای ۵۲ توازن بین عرضه و تقاضا را نشان می دهد.

اگر گاوها قیمت را به بالای ۰٫۶۰ دلار برسانند، جفت XRP / USD برای چند روز در محدوده ۰٫۵۰ تا ۰٫۶۷۹ دلار باقی می ماند.

اگر خرس ها قیمت را زیر ۰٫۵۰ دلار ببرند، این نمایه نامعتبر خواهد شد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ارز می تواند به SMA 50 روزه با قیمت ۰٫۳۹ دلار سقوط کند.

 

لایت کوین (LTC/USD)

بازگشت لایت کوین (LTC) در ۹ دسامبر فقط یک روز طول کشید و قیمت مجدداً در ۱۰ دسامبر کاهش یافت. این نشان می دهد که خرس ها در هر رالی جزئی می فروشند.

نمودار LTC/USD روزانه

گاوها در حال حاضر در تلاشند تا از SMA 50 روزه (۶۹٫۷۳ دلار) که دقیقاً بالاتر از حمایت افقی ۶۸٫۹۰۰۸ دلار است ، دفاع کنند. اگر قیمت از این حمایت بازگردد و بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۷۸ دلار) افزایش یابد ، جفت ارز LTC / USD می تواند برای چند روز در یک محدوده بزرگ استحکام یابد.

برعکس ، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه دوباره کاهش یابد، ممکن است قیمت این جفت ارز تا حمایت ۶۴٫۴۴۸۲ دلار کاهش یابد. نزولی ترین نرخ میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI زیر ۴۵ نشان می دهد که خرس ها برتری دارند.

 

بیت کوین کش BCH/USD

میانگین های متحرک به عنوان سطح حمایتی در روند صعودی عمل می کنند اما هنگام نزول احساسات، مانند مقاومت رفتار می کنند. بیت کوین کش (BCH) در تاریخ ۹ دسامبر اقدام به بهبودی کرد اما نتوانست از میانگین متحرک ۵۰ روزه (۲۷۱ دلار) بالاتر رود.

نمودار BCH/USD روزانه

این نمودار نشان می دهد که معامله گران با بازگشت به میانگین متحرک ۵۰ روزه اقدام به فروش کرده اند و قیمت امروز روند نزولی را تجربه کرده است. در منطقه ۲۵۴.۸۲ تا ۲۴۶.۸۵ دلار حمایت جزئی وجود دارد. شکست در زیر این منطقه می تواند قیمت را به ۲۳۱ دلار برساند.

اگر قیمت از این حمایت بازگردد، جفت ارز BCH / USD می تواند برای چند روز بین ۲۳۱ تا ۲۸۰ دلار محدود باشد. اما اگر حمایت ۲۳۱ دلاری بشکند، ممکن است این جفت ارز به ۲۰۰ دلار سقوط کند.

کاهش میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۷۸ دلار) و RSI در منطقه منفی، برتری فروشنده ها را نشان می دهد. اگر قیمت شکسته شود و از مقاومت ۲۸۰ دلار بالاتر بماند، این نمای نزولی فاقد اعتبار خواهد شد.

 

چین لینک LINK/USD

چین لینک (LINK) در ۱۰ دسامبر از خط روند صعودی که از میانگین متحرک ۵۰ روزه (۱۲.۶۹ دلار) کاهش یافته بود، برگشت. عدم صعود به بالای خط روند نزولی فروش بیشتری را به دنبال داشته است که قیمت را به زیر خط روند صعودی رسانده است.

نمودار LINK/USD روزانه

میانگین های متحرک در آستانه یک کراس اوور نزولی قرار دارند و RSI به زیر ۴۱ رسیده است که نشان می دهد فروشنده ها کنترل بازار را در دست دارند. اگر جفت ارز LINK / USD زیر خط روند صعودی بسته شود، این افت می تواند تا ۹.۷۵ دلار ادامه داشته باشد.

در صورت چرخش قیمت و شکسته شدن بیش از میانگین متحرک، این نمای منفی فاقد اعتبار خواهد شد. چنین حرکتی خرید قوی در سطوح پایین را نشان می دهد.

 

کاردانو ADA/USD

خریداران نتوانستند در جهش شدید در کاردانو (ADA) در ۹ دسامبر افزایش پیدا کنند. این نشان می دهد که احساسات منفی شده است و معامله گران اکنون در رالی ها به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۴۵ دلار) اقدام به فروش می کنند.

نمودار ADA/USD روزانه

جفت ارز ADA / USD با قیمت ۰.۱۳ دلار حمایت خوبی دارد. اگر قیمت از این سطح بازگردد و از خط روند نزولی بالاتر رود، نشان می دهد که اصلاح کوتاه مدت به پایان رسیده است. حرکت بعدی در جهت صعودی می تواند به ۰.۱۵۵ دلار برسد.

هر دو میانگین متحرک در حال صاف شدن هستند و RSI دقیقاً در زیر نقطه میانی قرار دارد که نشان دهنده چند روز نوسان است.

اگر فروشنده ها قیمت را زیر ۰.۱۳ دلار و میانگین متحرک ۵۰ روزه (۰.۱۲۳ دلار) برسانند، این نمایه نامعتبر خواهد شد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ارز ممکن است به ۰.۱۱۷ دلار و سپس به حمایت ۱ دلار برسد.

 

پولکادات DOT/USD

پولکادات (DOT) در ۹ دسامبر میانگین متحرک ۵۰ روزه (۴.۷۳ دلار) را بازپس گرفت اما خریداران حتی نتوانستند بهبود را تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴.۹۷ دلار) افزایش دهند. این نشان می دهد که تریدرها در هر رالی جزئی اقدام به فروش می کنند.

نمودار DOT ​​/ USDT روزانه

قیمت در ۱۰ دسامبر کاهش یافت و امروز میانگین متحرک ۵۰ روزه را شکسته است. یک حمایت جزئی ۴.۴۳۴۲ دلار وجود دارد اما اگر خریداران نتوانند این سطح را حفظ کنند، جفت ارز DOT / USD می تواند به منطقه حمایتی ۳.۸۰ تا ۳.۵۳۲۱ دلار سقوط کند.

سقوط میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI در منطقه منفی نشان می دهد که فروشنده ها برتری دارند. اگر جفت ارز از سطح فعلی برگردد و از خط روند نزولی شکسته شود، این نمای منفی فاقد اعتبار خواهد شد.

 

بایننس کوین (BNB/USD)

تلاش برای بازیابی در ۹ دسامبر در محدوده ۲۸.۳۸۵۳ دلار بود و بایننس کوین (BNB) دوباره مسیر خود را به سمت حمایت مهم ۲۵.۶۶۵۲ دلار از سر گرفت. این سطح می تواند خریداران را همانطور که قبلاً هم دو بار انجام شده بود، جذب کند.

نمودار BNB/USD روزانه

بازگشت شدید از سطح حمایت مهم می تواند جفت ارز BNB / USD را بین ۲۵.۶۶۵۲ دلار و ۳۲ دلار برای چند روز دیگر حفظ کند.

از طرف دیگر، اگر فروشنده ها ریزش کنند و قیمت را زیر ۲۵.۶۶۵۲ دلار حفظ کنند، جفت ارز می تواند تا ۲۲ دلار و سپس به ۱۸ دلار سقوط کند. کاهش تدریجی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۹ دلار) و RSI زیر ۴۱ نشان می دهد که فروشنده ها در حال حاضر برتری دارند.

 

استلار لومنز XLM/USD

استلار لومنز (XLM) در ۹ دسامبر به شدت جهش کرد و به خط روند نزولی بازگشت، اما خریداران نتوانستند قیمت را به بالای مقاومت ۰.۱۸ دلار برسانند. این جفت ارز دوباره فروشنده را به خود جلب کرد و قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۵۹ دلار) کاهش یافت.

نمودار XLM/USD روزانه

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI نزدیک به نقطه میانی، چند روز پر نوسان در محدوده ۰.۱۴ تا ۰.۱۸ دلار را نشان می دهد. شکست بالای ۰.۱۸ دلار نشان دهنده برتری خریداران خواهد بود و می تواند منجر به حرکت به ۰.۲۱ دلار شود.

برعکس، اگر جفت ارز XLM / USD به زیر ۰.۱۴ دلار برسد، ممکن است فروش شدیدتر شود و روند کاهشی به میانگین متحرک ۵۰ روزه (۰.۱۱۸ دلار) برسد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *