با عرض خوش آمد، برای خرید پکیج آموزشی، ابتدا در سایت ثبت نام نموده سپس اقدام به خرید نمایید. برای خرید دوره به بخش "دوره های آموزشی" مراجعه نمایید.
0

تحلیل قیمتی بیت کوین،ریپل، بیت کوین کش، چین لینک، اتریوم، بایننس کوین، پولکادات، لایت کوین، کاردانو، استلار لومنز

حالت شب

 

بیت کوین (BTC)

در ۱۶ دسامبر زمانی که بیت کوین از سد روانی ۲۰ هزار دلاری عبور کرد، روند حرکتی اش قدرت گرفت. و تا ۱۷ دسامبر این روند صعودی با ثبت رکورد جدیدی در بازه ۲۳۷۹۵.۲ دلار ادامه یافت.

نمودار روزانه بیت کوین

با توجه به وضعیت نمودار می توان گفت که بعد از دو روز با حجم خرید بالا،‌ گاوها تصمیم گرفته که برای مدتی استراحت کنند. اما نکته مثبت اینجا است که قیمت بیت کوین نزدیک بالاترین سطح اخیرش قرار دارد. این موضوع نشان می دهد که گاوها برای بستن قیمت ها عجله نکرده و انتظار دارند که بیت کوین می تواند تا ۲۵ هزار و سپس ۲۶ هزار دلار صعود کند.

به نظر می رسد که در این روند صعودی گاوها با مقاومت شدیدی در بازه ۲۶ هزار دلاری رو به رو بشوند. و در صورتی که روند نزولی شود، باید مراقب سطح بحرانی ۲۰ هزار دلاری بود. درصورتی که بیت کوین به زیر ۲۰ هزار دلار سقوط کند و موفق به بازگشت نشود، این ارز ممکن است با اصلاح عمیقی رو به رو بشود.

 

ریپل (XRP)

در ۱۶ دسامبر ریپل از خط روند نزولی و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۵۴ دلار) صعود کرد که نشان می دهد احتمالا اصلاح پایان یافته است. در ۱۷ دسامبر گاوها برای حفظ روند حرکتی تلاش کردند اما با مقاومت شدیدی در بازه ۰.۶۵ دلار مواجه شدند.

نمودار روزانه ریپل

نمودار شکل گرفته نشان می دهد که بین خرس ها و گاوها عدم قاطعیت وجود دارد. درصورتی که ریپل به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نزول کند، این ارز ممکن است تا ۰.۵۰ و سپس ۰.۴۳ دلار سقوط کند.

اما در صورت عبور قیمت از بازه ۰.۶۷ دلار، روند صعودی شکل خواهد گرفت.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه مسطح شده و شاخص RSI در بازه ۴۳ – ۴۷ دلار در نوسان است که نشان می دهند این ارز احتمالا در روزهای آتی جایگاه خود را مستحکم خواهد کرد.

 

بیت کوین کش (BCH)

در ۱۷ دسامبر بیت کوین کش موفق به عبور از سد مقاومتی ۳۲۲.۰۸ دلاری شد اما در نهایت به زیر ۳۳۱.۶ دلار نزول کرد. این مسئله نشان می دهد که خرس ها از این بازه با قدرت دفاع کرده اند.

نمودار روزانه بیت کوین کش

با توجه به نمودار می توان گفت که خرس ها و گاوها مردد هستند اما صعودی بودن میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۸۶ دلار) و قرار داشتن شاخص RSI بالای ۵۹ نشان می دهند که برتری از آن گاوها است.

درصورتی که گاوها موفق به افزایش قیمت به بالای ۳۳۸ دلار شوند،‌ بیت کوین کش ممکن است تا ۳۷۱.۷ و سپس ۴۰۰ دلار صعود کند.

اما درصورت نزول این آلت کوین به زیر ۳۰۰ دلار، می توان انتظار سقوط هر چه بیشتر تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را داشت. چنین اتفاقی باعث خواهد شد این ارز در بازه فشرده ای در روزهای آتی معامله شود.

 

چین لینک (LINK)

نمودار نشان می دهد که بین خرس ها و گاوها تردید و عدم قاطعیت وجود دارد. اما نکته مثبت حفظ شدن قیمت بالای سطح حمایتی ۱۳.۲۸ دلاری بوده است.

نمودار روزانه چین لینک

درصورت افزایش قیمت تا ۱۵ دلار، چین لینک می تواند تا ۱۶.۳۹ دلار صعود کند. عبور از این بازه مقاومتی ممکن است روند صعودی جدیدی را آغاز کند و تا ۲۰.۱ دلار پیش برود. اما در صورت کاهش قیمت به زیر ۱۵ دلار، این ارز در روزهای آتی در بازه فشرده ای معامله خواهد شد.

هرچند که مسطح بودن میانگین های متحرک و قرار گرفتن شاخص RSI نزدیک نقطه میانی نشان می دهند که قدرت بین گاوها و خرس ها به توازن رسیده است.

 

اتریوم (ETH)

در ۱۶ دسامبر اتریوم از بازه مقاومتی ۶۲۲.۸ دلاری عبور کرد و قصد صعود تا بازه ۷۶۳.۶ دلاری را دارد.

نمودار روزانه اتریوم

درصورتی که گاوها بازه مقاومتی ۶۲۲.۸ دلاری را به سطح حمایتی خود تبدیل کنند، این مسئله نشان از خرید توسط گاوها در این سطح بوده است. این موضوع احتمال تداوم این الگوی صعودی را افزایش می دهد.

میانگین های متحرک شیب صعودی دارند و شاخص RSI بالای ۶۴ قرار دارد که نشان می دهند گاوها دست بالا را دارند.

روند درصورتی نزولی خواهد شد که قیمت به زیر ۶۲۲.۸ دلار نزول کند و زیر این بازه قیمت ها حفظ شوند. چنین اتفاقی نشان خواهد داد که رشد اخیر دام گاوی بوده است.

 

بایننس کوین (BNB)

بایننس کوین همچنان به نوسان خود بین بازه حمایتی ۲۵.۶۶ و بازه مقاومتی ۳۲ دلاری ادامه می دهد. در چنین شرایطی، خرس ها با نزدیک شدن این آلت کوین به سطح مقاومتی حجم فروش را افزایش می دهند.

نمودار روزانه بایننس کوین

با این وجود امروز گاوها موفق شدند قیمت را تا میانگین های متحرک افزایش بدهند. حالا گاوها برای افزایش و عبور قیمت از بازه ۳۲ دلاری بار دیگر تلاش خواهند کرد.

درصورتی که قیمت ها بالای این بازه حفظ شود، بایننس کوین گام بعدی روند صعودی خود را با هدف رسیدن به بالاترین سطح خود ۳۹.۵۹ دلار خواهد برداشت.

اما درصورتی که قیمت به زیر ۳۲ دلار کاهش پیدا کند، این مسئله نشان خواهد داد که خرس ها به گاوها غالب شده اند. این اتفاق بایننس کوین را در بازه فشرده ای در روزهای آتی قرار خواهد داد.

 

پولکادات (DOT)

در ۱۷ دسامبر قیمت پولکادات از بازه مقاومتی ۵.۵۸ دلاری عبور کرد اما گاوها موفق به حفظ قیمت نشدند. این موضوع نشان می دهد که خرس ها با قدرت از این سطح دفاع کرده اند.

نمودار روزانه پولکادات

با این وجود،‌ گاوها تسلیم نشده و بار دیگر برای افزایش قیمت به بالای ۵.۵۸ دلار تلاش خواهند کرد. درصورتی که قیمت ها بالای این مقاومت حفظ شود، می توان انتظار رالی تا ۶.۰۸ و ۶.۸۶ دلار را داشت.

میانگین های متحرک شیب صعودی دارند و شاخص RSI بالای ۵۷ قرار دارد که نشان می دهد گاوها مسیر دشواری ندارند.

اما درصورت عدم موفقیت گاوها در عبور از سد ۵.۵۸ دلاری، دیدگاه صعودی باطل خواهد شد و پولکادات ممکن است تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵ دلار) سقوط کند.

 

لایت کوین (LTC)

در ۱۶ دسامبر لایت کوین به بالای مثلث متقارن صعود کرد و روز بعد روند صعودی ادامه داشت. تداوم این روند صعودی منجر به عبور لایت کوین از بازه مقاومتی ۹۳.۹۲ دلاری و سطح روانی ۱۰۰ دلاری شد.

نمودار روزانه لایت کوین

اما نمودار نشان می دهد که برخی از تریدرها به قصد کسب سود در حال فروش در سطوح بالا هستند. درصورتی که این شرایط ادامه پیدا کند، این آلت کوین در روزهای آتی ممکن است تا ۹۳.۹۲ دلار نزول کند. و اگر روند نزولی ادامه پیدا کند، می توان شاهد سقوط تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۸۴ دلار) را داشت.

 


 کاردانو ADA

کاردانو (ADA) در ۱۷ دسامبر از مقاومت ۰.۱۷۵ دلار کاهش یافت اما فروشنده ها نتوانستند اصلاح را طولانی کنند. خریداران در این شیب جزئی اقدام به خرید کردند و احتمالاً دوباره تلاش می کنند قیمت را به بالای ۰.۱۷۵ دلار برسانند.

نمودار روزانه کاردانو

افزایش میانگین متحرک و RSI در منطقه مثبت حاکی از کنترل خریداران است. اگر خریداران بتوانند قیمت خود را به بالاتر از ۰.۱۷۵ برسانند و حفظ کنند، مرحله بعدی روند صعودی ممکن است آغاز شود. هدف بعدی در حالت صعودی ۰.۲۰ دلار و سپس ۰.۲۶ دلار است.

برخلاف این فرض، اگر قیمت دوباره از ۰.۱۷۵ دلار کاهش یابد، افت به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۵۲ دلار) امکان پذیر است. باز شدن بالاتر از این حمایت، احتمال شکست به بالای ۰.۱۷۵ دلار را افزایش می دهد.

با این حال، اگر فروشنده ها قیمت خود را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش دهند، جفت ارز ADA / USD می تواند به ۰.۱۴ دلار و سپس به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰.۱۳۱ دلار) سقوط کند.

 

استلار لومنز XLM

استلار لومنز (XLM) در ۱۶ دسامبر بالاتر از مقاومت ۰.۱۸ دلار شکسته و بسته شد. این حرکت نشان می دهد که اصلاح ممکن است به پایان رسیده باشد. میانگین متحرک صعودی و RSI در منطقه مثبت نیز حاکی از آن است که خریداران در بازار برتری دارند.

نمودار روزانه XLM

با این حال هنوز فروشنده ها اقدامی نکرده اند. سایه بلند روی کندل ۱۷ دسامبر نشان می دهد که فروشنده ها در رالی ها در حال فروش هستند.

اگر قیمت از سطح فعلی یا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۶۸ دلار) بازگردد، خریداران یک بار دیگر سعی می کنند روند صعودی را از سر بگیرند. بسته شدن بالای ۰.۲۱ دلار می تواند باعث مقاومت مجدد ۰.۲۳۱۶۵۵ دلار شود.

برعکس، اگر فروشنده ها قیمت خود را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نزول دهند، جفت ارز XLM / USD ممکن است قبل از شروع حرکت بعدی روند، برای چند روز در یک محدوده بزرگ تثبیت شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *