با عرض خوش آمد، برای خرید پکیج آموزشی، ابتدا در سایت ثبت نام نموده سپس اقدام به خرید نمایید. برای خرید دوره به بخش "دوره های آموزشی" مراجعه نمایید.
0

بیت‌کوین چیست؟

حالت شب

بیت‌کوین اولین ارز دیجیتال غیرمتمرکز است. بیت‌کوین‌، پولی دیجیتالی است که می‌تواند از طریق اینترنت ارسال شود و در بستر بلاکچین است.  نوسانات قیمتی بیتکوین در چند سال اخیر باعث شد سرزبان ها بیفتد. خالق بیتکوین ساتوشی ناکاماتو است و هیچ کس نمی‌داند ناکاماتو یک مرد است یا زن و یا تیم و شرکت. بسیاری از فعالین این بازار بیتکوین را بزرگترین انقلاب فناوری در زمینه مالی و کسب و کار می‌دانند.

در ایام قدیم ، مبادله کالا به کالا بود و بعد از تشکیل حکومت ها ضرب سکه شد و بعد ها توسط طلا فروشان پول کاغذی رایج شد. در اواخر قرن بیستم و اوایل قرن بیست ویکم، کارت های اعتباری و پول های الکترونیکی جایگزین شدند ولی این پایان کار نبود و بیتکوین تیرخلاص را بر پیکره پول های قبلی و اشکال قبلی پول زد.

در مقایسه با سایر گزینه‌ها، بیت‌کوین مزایای زیادی دارد؛ مستقیماً از طریق شبکه و بدون گذر از بانک یا صرافی از طریق شخصی به شخص دیگر منتقل می‌شود. بدان معنی که هزینه‌ها بسیار کمتر است، می‌توان از آن‌ها در هر کشوری استفاده کرد، حساب نمی‌تواند مسدود شود و هیچ پیش‌شرط یا محدودیتی دلخواه وجود ندارد. بیایید ببینیم روال کار چگونه است!

بیتکوین تعداد محدودی دارد و فقط ۲۱ میلیون بیتکوین وجود دارد که تا الان بالای ۱۹ میلیون بیتکوین استخراج شده است و این ویژگی باعث محبوبیت بیشتر این رمز ارز شده و هیچ کس نمیتواند با تولید زیاد تورم ایجاد کند. هر بیتکوین از صدمیلیون واحد برابر تشکیل شده و به هر واحد یک ساتوشی گفته میشه. بله درست حدس زدی! اسم خالق بیتکوین است.

بیت‌کوین در سراسر اینترنت توسط هر کسی که یک برنامه رایگان به نام Bitcoin miner را اجرا می کند تولید می‌شود. استخراج برای هر یک سکه به مقدار مشخصی کار نیاز دارد. این مقدار به طور خودکار توسط شبکه تنظیم می‌شود به طوری که بیت‌کوین همیشه با سرعت قابل پیش بینی و محدودی تولید می‌شود. بیت‌کوین شما در کیف پول دیجیتال شما ذخیره می‌شود که اگر از بانکداری آنلاین استفاده کرده باشید احتمالا با آن آشنا هستید. هنگام انتقال بیت‌کوین، یک امضای الکترونیکی اضافه می‌شود. پس از چند دقیقه، معامله توسط ماینر تأیید می‌شود و به طور دائمی و ناشناس در شبکه ذخیره می‌شود.نرم افزار بیت‌کوین کاملاً منبع باز است و هرکسی می‌تواند کد را بازبینی کند.

همانطور که اینترنت نحوه انتشار محتوا و مطالب مختلف را دگرگون ساخت، بیت‌کوین در حال متحول ساختن اقتصاد است. وقتی همه به یک بازار جهانی دسترسی دارند، ایده‌های عالی شکوفا می‌شوند. بیایید  نگاهی به چند نمونه از چگونگی استفاده از بیت‌کوین در حال حاضر بیندازیم:

شما می‌توانید بازی‌های ویدیویی، هدیه، کتاب، سرور و جوراب های آلپاکا خریداری کنید! چندین صرافی ارزی وجود دارد که می‌توانید بیت‌کوین خود را با دلار، یورو و غیره معامله کنید. بیت‌کوین یک روش عالی برای جلب توجه مشاغل کوچک و آزاد است. شروع پذیرش هیچ هزینه‌ای ندارد، هیچ گونه شارژ و هزینه‌ای وجود ندارد؛ شما از اقتصاد بیت‌کوین، کسب و کار اضافی دریافت خواهید کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *