با عرض خوش آمد، برای خرید پکیج آموزشی، ابتدا در سایت ثبت نام نموده سپس اقدام به خرید نمایید. برای خرید دوره به بخش "دوره های آموزشی" مراجعه نمایید.
0

بیتکوین پس از پایین آمدن سطح حمایت حیاتی، به ۱۸ هزار دلار بازگشت – بعدی چیست؟

حالت شب

قیمت بیتکوین به طور چشمگیری سطح پشتیبانی ۱۷۲۰۰ دلاری را حفظ کرده و یکبار دیگر به بالاترین حد خود رسیده است.

بیتکوین (BTC)، به ویژه از ماه سپتامبر، با افزایش قیمت از ۱۰،۵۰۰ دلار به ۱۸،۴۰۰ $ – افزایش ۷۵٪ در کمتر از سه ماه – روند خارق العاده ای را تجربه کرده است. علاوه بر این، از ماه مارس، BTC / USD تقریباً ۴۰۰٪ سود کسب کرده است و آن را به بهترین دارایی سال ۲۰۲۰ تبدیل کرده است و احتمالاً بسیاری از سرمایه گذاران را کاملاً غافلگیر کرده است. بیایید نگاهی به نمودارها بیندازیم تا ببینیم که آیا رالی فعلی پایدار است و آیا انتظار می رود در کوتاه مدت روند معکوس ایجاد شود.

 

بیتکوین به ۱٫۶۱۸ فیبوناچی برخورد می کند و ممکن است به زودی یک برتری پیدا کند

نمودار ۱ هفته ای BTC / USDT. منبع: TradingView

 

نمودار هفتگی بیتکوین یک روند گسترده در دوره قبلی را نشان می دهد، زیرا منطقه از بالاترین سطح بهره برداری می شود. یک منطقه مقاومت واضح در حدود این بالاترین سطح مشخص شده است و بنابراین، ممکن است به عنوان محرک سرمایه گذاران برای گرفتن سود از جدول باشد. از همه مهمتر، این است که فرمت ۱٫۶۱۸ فیبوناچی نیز به دست آمد. ابزار فیبوناچی شاخص قدرتمندی برای علامت گذاری بالاترین قسمت ها و پایین ترین سطح است، و مسلما سطح ۱٫۶۱۸ مهمترین است. در حال حاضر، استدلال های متعددی برای اصلاح بالقوه وجود دارد، از جمله شاخص ترس و طمع که به بالاترین رکورد نزدیک می شود. در صورت اصلاح بیتکوین قبل از رسیدن به ۲۰،۰۰۰ دلار، چندین سطح قیمت اصلی وجود دارد که باید مشاهده کنید. اولین سطح علاقه معامله گران را می توان در حدود ۱۶۰۰۰ دلار دانست. سطح بعدی ۱۳،۵۰۰ و ۱۱،۶۰۰ دلار است.

 

سقف کل بازار به ۵۰۰ میلیارد دلار می رسد

نمودار ارزش بازار کل ارزهای رمزپایه ۱ هفته ای. منبع: TradingView

ارزش کل بازار ارزهای رمزپایه قبل از رسیدن به بالاترین سطح ممکن در منطقه مقاومت بعدی و نهایی رسیده است: ۵۰۰ میلیارد دلار احتمالاً یک مانع قابل توجه برای غلبه بر آن است. نکته قابل توجه اینکه قیمت بیتکوین در حال حاضر فقط ۱۰٪ زیر بالاترین رقم خود قرار دارد و در حال حاضر سقف بازار بالای همیشگی خود را شکسته است. در همین حال، سقف کل بازار ارزهای رمزنگاری شده همچنان ۳۵٪ از بالاترین میزان خود در پایین است. این نشان می دهد که بیتکوین در حال حاضر در کانون توجه است. آلت کوین ها به احتمال زیاد بعداً شروع به بازی کردن می کند. با این حال، اگر بازار ارزهای رمزنگاری شده اصلاح شود، محتمل ترین سطح برای حمایت / مقاومت (S / R) حدود ۳۸۰ تا ۴۰۰ میلیارد دلار است. این سطح هنوز آزمایش مجدد نشده است، زیرا یک تلنگر S / R در اینجا مطمئناً نشانه صعودی برای صعود بیشتر است. چنین تلنگرهای S / R در بازارهای گاو نر بسیار رایج است و برای ادامه روند صعودی عمومی بسیار سالم است.

 

آیا تسلط بیتکوین در ماه دسامبر به اوج خود می رسد؟

نمودار ۱ هفته تسلط بیتکوین. منبع: TradingView

داده های تاریخی چیزهای زیادی درباره چرخه های بازار است. تاکنون، سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ سیگنال های زیادی را نشان می دهد که مشابه سال های گذشته است. یکی از آنها افزایش تسلط بیتکوین طی هفته های گذشته است که به بیش از ۶۶ درصد رسیده است. تا زمانی که بیتکوین در کانون توجه باشد، آلت کوین ها عملکرد خوبی نخواهد داشت. و اگر بیتکوین تصحیح کند، آلت کوین ها احتمالاً افت بیشتری می کنند. با این حال، لحظه ای برای درخشش آلت کوین ها ممکن است روز به روز نزدیکتر شود. شاخص کلیدی که باید مراقب آن بود، قدرت قیمت اتریوم در برابر بیتکوین و اینکه آیا ETH / BTC پایین آمده است یا خیر. بهترین شرایط برای آلت کوین، خرد کردن سرعت پایین و رو به بالا قیمت بیتکوین است. پس از این اتفاق، به احتمال زیاد در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱، یک حرکت ضروری ممکن است قیمت های آلت کوین ها را در سراسر جهان افزایش دهد.

 

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً نظرات نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *