با عرض خوش آمد، برای خرید پکیج آموزشی، ابتدا در سایت ثبت نام نموده سپس اقدام به خرید نمایید. برای خرید دوره به بخش "دوره های آموزشی" مراجعه نمایید.
0

بلاکچین چگونه کار می‌کند؟

حالت شب

از دوران لوح های گلی، مردم مبادله کالا و خدمات را ثبت کرده اند. درعصر دیجیتال این معاملات پیچیده تر شده اند ، چه مبادله پول بین دو طرف باشد که نحوه حرکت کالاها از طریق یک زنجیره تأمین را ثبت می کند و یا توافق نامه های قراردادی. رشد تجارت جهانی و تجارت ، شبکه ای از سیستم های دفتری متفرقه را ایجاد کرده است که در معرض خطا ، تقلب و سوتعبیر قرار دارند.

به عنوان مثال صنعت الماس را در نظر بگیرید ، سفر یک الماس از معدن به مصرف کننده ،منظره پیچیده ای از اقدامات قانونی ، نظارتی ، مالی ، تولیدی و تجاری را در بر می گیرد. زنجیره های تأمین کنونی باید در هر مرحله، از مقامات دولتی گرفته تا وکلای حسابدار ، فروشندگان و بانک ها به واسطه ها اعتماد کنند. این خود زمان بر و هزینه براست، قاچاق و تقلب الماس می تواند دولت ها را از جمع آوری مالیات صادرات منصفانه باز دارد و مصرف کنندگان و خرده فروشان با احتمال خرید سنگ های جعلی یا استخراج شده به صورت غیر قانونی مواجه می شوند. در اینجاست که اَبَردفترکل فناوری بلاکچین وارد می شود و این امکان را دارد که با معاملات شفاف این آسیب پذیری ها را از بین ببرد.

بلاکچین به همه طرف های درگیر در یک شبکه تجاری ،ثبت امن و هماهنگ معاملات را ارائه می دهد، دفتر بلاکچین توالی معاملات را از ابتدا تا انتها ثبت می کند، خواه صدها مرحله در یک زنجیره تأمین باشد یا یک پرداخت آنلاین.

هر معامله به محض وقوع، در یک بلوک قرار می گیرد ، هر بلوک به بلوک قبلی و بعد متصل می شود. گروه معاملات با هم دیگر بلوک شده و اثر انگشت هر بلوک به بلوک دیگر اضافه می شود و بدین ترتیب تغییری برگشت ناپذیر ایجاد می شود. به همین دلیل بلاکچین برای ثبت استخراج، پالایش و توزیع یکی از با ارزش ترین کالاهای جهان ایده آل است و می تواند با اطمینان و شفافیت استثنایی الماس را از معدن به دست مصرف کننده برساند.

در حالی که بلاکچین با انواع معاملات کار می کند ، سه ویژگی اصلی وجود دارد که باعث می شود ابردفترکل بلاکچین را به صورت منحصری به فردی قادر به مدیریت و پاسخگویی به نیازهای صنعتی نظیر الماس می کند: توزیع شده   مجاز   و ایمن است.

از آنجا که دفتر توزیع می شود ، به عنوان شکلی مشترک از ثبت سوابق عمل می کند، اطمینان حاصل شود که هیچ شخص یا سازمانی مالکیت سیستم را ندارد. از آنجایی که الماس از طریق زنجیره تأمین خود می گذرد، به کلیه افراد درگیر در فرآیند اجازه داده می شود که از هر سابقه و داده از آنها نسخه ای داشته باشند و بدون توافق نظر بین شرکت کنندگان، هیچ معامله ای به زنجیره اضافه نمی شود. این بدان معناست که هیچ کس نمی تواند زنجیره بلوک را اضافه کند یا تغییر دهد بدون اینکه به طور دائم ثبت شود این امر آن را در برابر دستکاری مقاوم می کند، از امنیت بالایی برخوردار است و خطر تقلب و خطا را از بین می برد. هیچ کس ، حتی یک مدیر سیستم نمی تواند آن را حذف کند.

در مورد الماس، یک دفتر بلاکچین ثبت کننده عکس هایی با وضوح بالا از هر الماس و هر نقطه تماس در طول سفر است. این دفتر گواهینامه های اصالت، سوابق دقیق زمانی پرداخت در هر معامله و همچنین جزئیات محصول مانند شماره سریال، برش، وضوح، عیار رنگی و الماس را در اختیار شما قرار می دهد. در پایان چرخه خرید، یک اطلاعات کاملاً قابل کنترل و غیر قابل انکار وجود دارد.

فناوری بلاکچین به ما امکان می دهد انواع صنایع را از الماس به گل، معاملات پولی یا حتی مواردی مانند قراردادها، اسناد، سوابق و سایر امور دولتی و خصوصی دگرگون کنیم.

این باعث آزاد شدن جریان سرمایه ، سرعت بخشیدن به فرآیندها ، کاهش هزینه های معامله و از همه مهمتر امنیت و اعتماد می شود. ما معتقدیم که بلاکچین همان کاری را که اینترنت برای برقراری ارتباط انجام داده برای کسب و کار انجام می دهد ، روش های جدیدی برای کار ایجاد می کند و زمان بیشتری را برای خلاقیت و نوآوری در اختیار شما قرار می دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *