با عرض خوش آمد، برای خرید پکیج آموزشی، ابتدا در سایت ثبت نام نموده سپس اقدام به خرید نمایید. برای خرید دوره به بخش "دوره های آموزشی" مراجعه نمایید.
0

بانک مرکزی روسیه: کاهش سود بانکی با روبل دیجیتال و کمک به مشاغل روسیه

حالت شب

بانک مرکزی روسیه می خواهد از طریق روبل دیجیتال و با قطع واسطه های مالی به مشاغل کمک کند.

به گفته الویرا نبیولینا، رئیس بانک روسیه، انتظار می رود روبل دیجیتال هزینه های تجاری و سود بانک های تجاری را کاهش دهد.

در جلسه ۳ دسامبر “Opora Russia” (سازمان غیردولتی مشاغل کوچک و متوسط)​​، نبیولینا گفت که روبل دیجیتال می تواند سود بانک های تجاری را از کمیسیون ها و کارمزدهای معاملات کاهش دهد.

وی اظهار داشت که ارز دیجیتال بانک مرکزی یک پیشرفت طبیعی در ساده سازی بیشتر خدمات مالی است:

“این یک حرکت طبیعی در توسعه سیستم مالی است: واسطه های مالی باید به جای اینکه از انحصار اقتصاد خود و عدم وجود گزینه های دیگر سود ببرند، کمتر برای اقتصاد هزینه بتراشند و با محصولات و خدمات جدید درآمد کسب کنند […] ما معتقدیم که مشاغل کوچک و متوسط قطعاً باید از این مزیت بهره مند شوند. “

این مقام مسئول همچنین تعدادی از مزایای روبل دیجیتال از جمله پرداخت های امن تر و سریع تر را خاطرنشان کرد:

“ما اکنون چندین مدل را در نظر گرفته ایم که در آن روبل دیجیتال می تواند وجود داشته باشد، که در آن تعامل مشتریان، بانک مرکزی و بانک های تجاری به روش های مختلف سازمان یافته است، اما این مزایا در همه مدل ها باقی است. این مزایا شامل پرداخت سریع، مطمئن و ایمن هستند. “

در اکتبر سال ۲۰۲۰، نبیولینا با اشاره به اینکه بانک روسیه انتظار دارد حریم خصوصی کاربران را تقویت کند، ادعا کرد که روبل دیجیتال همان سطح ناشناس بودن پول نقد را نخواهد داشت،  سخنان رئیس کمی بعد از آن منتشر شد که بانک مرکزی روسیه در ۱۳ اکتبر رسماً برنامه های ارزدیجیتال بانک مرکزی (CBDC) خود را منتشر کرد. طبق گفته این بانک ، روبل دیجیتال به زودی می تواند به عنوان یک پول اضافی در کنار پول نقد استفاده شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *